Miškovec zvíťazil na ľade Nových Zámkov

Nové Zámky 25. februára (TASR) - Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v utorňajšom zápase 2. kola nadstavbovej skupiny Tipsport ligy o 7.-12. miesto na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:3.

HC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)

Góly: 6. Šille (Števuliak, Andrisík), 7. Rogoň (Obdržálek, Hain), 51. Števuliak (Šille, Obdržálek) - 13. P. Kiss (Wehrs, Beach), 49. Valchař (Beach, Beauviller), 52. Beauviller (Valchař, Beach), 59. Szirányi (Galanisz). Rozhodovali: Baluška, Purgat, Crman, J. Konc ml., vylúčení: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 875 divákov

Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Šille, Andrisík - Mikula, Fábry, Jurík - Holovič, Ondrušek

Miškovec: Rajna - Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Wehrs, Szirányi, Láda - Beach, Galanisz, Rodman - Beauviller, Vas, Valchař - Ritó, Harrison, Magosi - P. Kiss, Páterka, Vojtkó

Už po 82 sekundách išli domáci do oslabenia a Pavlas sa musel mať na pozore hlavne pri Valchařovom švihu spomedzi kruhov. V rovnovážnom stave už udreli Novozámočania. Andrisík našiel presne Števuliaka, ten z prvej vypálil spomedzi kruhov a Šille pohotovo dorazil jeho strelu do siete. O niekoľko okamihov viedli domáci už o dva góly. Obdržálek prenechal puk Hainovi, ten ho okamžite vyslal na brankára a gólovú dorážku predviedol Rogoň. Glen Hanlon na lavičke hostí na to zareagoval oddychovým časom. Domáci boli lepší, ale v 13. minúte ich zaskočil Patrik Kiss, ktorý si na útočnej modrej prebral puk a švihom prestrelil Pavlasa.

Druhá tretina sa už od úvodu hrala v rýchlom tempe, ale bez vyložených šancí. Blízko k vyrovnaniu bola Galaniszova formácia, no puk tesne minul bránku. Domáci následne nevyužili presilovku a na druhej strane vyšiel naprázdno aj Beauvillerov pokus spoza hráča. Tretí gól mohli domáci streliť už v ďalšej presilovke, no pri Rajnovi v bráne Miškovca stálo aj šťastie. V dobrej príležitosti sa ocitol po Šilleho vysunutí aj Števuliak, ale tesne pred Rajnom neusmernil puk ideálne.

Na začiatku tretieho dejstva mohol vyrovnať Beach, Pavlas bol však na mieste. Krušné chvíle zažili domáci pri vylúčení Števuliaka. Niekoľkokrát vystrelil nebezpečne od modrej Vas a šikovnou otočkou spoza bránky pokúšal šťastie Valchař. Beauviller zase mieril len do spojnice. Hráči Miškovca sa však nakoniec dočkali. Beauviller našiel presne Valchařa a ten zblízka prekonal brankára. Vyrovnaný stav netrval dlho. Obdržálek vyslal prihrávku na Šilleho, ten sa neunáhlil, posunul puk na Števuliaka, ktorý ho poza Rajnu zasunul do siete. Hostia však dokázali bleskovo kontrovať, keď už o necelú minútu vyrovnal Beauviller. Už to vyzeralo, že duel dospeje do predĺženia, no 102 sekúnd pred koncom nahodil od modrej puk na bránu Szirányi a zastavila ho až sieť. Novozámočania odvolali brankára, nepodarilo sa im však usadiť sa v pásme súpera. Tri body tak vybojovali hráči Miškovca.