Miroslav Valíček požiadal o uvoľnenie z funkcie generálneho sekretára

BRATISLAVA (SZĽH) – Generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček požiadal prezidenta hnutia Miroslava Šatana o uvoľnenie z funkcie. Svoje rozhodnutie oznámil na stredajšom zasadnutí výkonného výboru v Trenčíne. 

„Toto rozhodnutie neprišlo zo dňa na deň. Cítim, že pozícia generálneho sekretára potrebuje novú energiu. Je to dôležitá funkcia, nesie so sebou veľa zodpovednosti. Musím priznať, že po niekoľkých rokoch v nej cítim veľkú únavu a v súčasnosti i frustráciu. Moja snaha pomôcť bola úprimná. V posledných dňoch som však cítil priveľký tlak, preto som sa rozhodol požiadať o uvoľnenie. Teraz sa chcem povenovať rodine a deťom, načerpať silu a pustiť sa do nových výziev,“ uviedol na margo svojho rozhodnutia Miroslav Valíček a doplnil: „Chcel by som sa poďakovať za dôveru prezidentovi Miroslavovi Šatanovi. Bolo mi cťou pracovať s ním. Urobili sme veľa dobrých rozhodnutí. Mirovi prajem, aby mal pri výbere môjho nasledovníka dobrú ruku.“ 

Do pozície generálneho sekretára nastúpil Miroslav Valíček po júnovom kongrese v roku 2016 a zvolení Martina Kohúta za prezidenta SZĽH. Funkciu zastával štyri roky. „Nie som potešený, že Miro ponúkol takúto sebaobetu. Na zväze strávil veľa hodín a pracoval od rána do večera so zámerom pomôcť slovenskému hokeju. Dlhé roky bral na seba veľkú zodpovednosť. Chcem sa mu poďakovať za všetko, čo pre nás urobil. Nebude ľahké nájsť zaňho náhradu,“ zdôraznil prezident SZĽH Miroslav Šatan.