Miroslav Šatan sa stal členom výkonného výboru SOŠV na nasledujúci olympijský cyklus

BRATISLAVA (SZĽH) – Miroslav Šatan sa stal členom novo tvoriaceho sa výkonného výboru Slovenského olympijského a športového výboru. Prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja zvolili do exekutívy strešnej organizácie slovenského olympizmu delegáti piatkového volebného 60. valného zhromaždenia SOŠV.

Okrem členov výkonného výboru a ďalších pozícií na nasledujúci olympijský cyklus, ktorý vyvrcholí Hrami XXXIII. olympiády v Paríži, bola jednou z nosných tém zhromaždenia voľba prezidenta SOŠV. Jediným kandidátom bol doterajší šéf SOŠV Anton Siekel, ktorému delegáti opätovným znovuzvolením vložili do rúk silný mandát ziskom 108 hlasov zo 122 možných.

Nasledovali voľby do výkonného výboru, ktorého prvými členmi sa stali Danka Barteková, Peter Korčok, Anastasia Kuzminová, Daniel Liška a Matej Tóth. V 2. kole si zástupcovia športových olympijských zväzov zvolili aj prezidenta SZĽH Miroslava Šatana. Doplnili ho Monika Šišková, Jozef Gönci a Marek Rojko.

„Zo zimných športov sú vo výkonnom výbore dvaja zástupcovia, čo je potešujúca informácia. Slovenský zväz ľadového hokeja a Slovenský olympijský a športový výbor majú spoločnú dlhoročnú stratégiu svojho fungovania s mnohými vzájomnými prienikmi v otázke rozvoja športu. Ten má v spoločnosti veľký význam. Jeho podpora a rozvoj je našim spoločným záujmom. Rovnako tak jeho prepojenie so vzdelaním, ktoré zaručí, že nám budú vyrastať nielen kvalitní športovci, ale aj vzdelaní ľudia. V hokeji sme už rozbehli program, ktorý tieto dve oblasti prepája už na stredoškolskej úrovni v zastúpení hokejových akadémií. Ak sa nám podarí ho sfinalizovať, verím, že budeme svetlým príkladom aj pre iné športy,“ povedal po zvolení do výkonného výboru SOŠV Miroslav Šatan.

Okrem volebných náležitostí bolo na programe piatkového 60. volebného valného zhromaždenia aj odovzdávanie výročných ocenení SŠOV za rok 2020. Na zoznam laureátov sa dostali aj hokejoví zástupcovia. Trofej SŠOV, určenú významnej osobnosti za aktuálny prínos v propagácii olympijského hnutia a prehlbovaní jeho vplyvu na šport a kultúru, dostal legendárny slovenský obranca Zdeno Chára. Ďalší, dnes už bývalý reprezentačný bek Ľubomír Višňovský získal Cena Pavla Demitru za mimoriadny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi.