Michalovce zvíťazili v Liptovskom Mikuláši

Liptovský Mikuláš 18. februára (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase utorňajšieho 51. kola Tipsport Ligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1.

Liptovský Mikuláš figuruje na poslednej trinástej priečke a piatkovým záverečným 52. kolom základnej časti sa preň skončí sezóna, Michalovce budú v nadstavbe bojovať v dolnej šestke.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Tamáši (Mezovský, Ru. Huna) - 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobjev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák). Rozhodovali: Goga, Kókai (Maď.) - Rojík, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1132 divákov

Liptovský Mikuláš: Kapičák - Mezovský, Droppa, Božoň, Roman, Uhrík, Smutný - Michalík, Tamáši, Ru. Huna - Oško, Piatka, Vybiral - Haluška, Lištiak, Nechaj - Nespala

Michalovce: Surák - Mesikämmen, Pukka, Ťavoda, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucia - Spilár, Lalancette, Phillips - Mašlonka, Galamboš, Giľák - Török, Linet, Safaralejev - Hvila, Farkaš, Chalupa

Domáci otvorili skóre expresne rýchlo, už po 23 sekundách sa blafákom presadil Tamáši - 1:0. Onedlho mohli viesť už o dva góly, Oško trafil konštrukciu bránky. Hostia si vážnejšie príležitosti vypracovali až neskôr, no podarilo sa im vyrovnať. V 11. minúte sa Chalupa predral cez troch protihráčov, puk sa dostal k Hvilovi, ktorý prekonal Kapičáka v domácej bránke - 1:1. Safarelejev nevyužil možnosť dostať Michalovce do vedenia, keď nenamieril do opustenej siete.

Na začiatku druhej tretiny čelila defenzíva Liptovského Mikuláša tlaku a striedačka zareagovala v 25. minúte oddychovým časom. Ten však nepomohol, keďže už o tri minúty neskôr inkasoval Kapičák po druhý raz. Galamboš po rýchlej akcii nahodil puk na bránku a Mašlonka ho tečoval do siete - 1:2. Ani v ďalšom priebehu sa domácim nedarilo výraznejšie ohrozovať hosťujúceho brankára Suráka a po druhom dejstve prehrávali.

Liptákom nevyšiel ani úvod tretej tretiny. V 44. minúte dostali tretí gól, po tom, ako stratili puk v útočnom pásme, vyrazili Michalovčania do protiútoku, z ktorého skóroval Giľák - 1:3. Kríza domácich sa tým neskončila, prežili síce oslabenie, ale ihneď po jeho konci v 47. minúte tečoval puk do bránky Phillips - 1:4.

Michalovce mali vzápätí k dispozícii ďalšiu presilovú hru, počas nej mohol v úniku znížiť Lištiak, no Surák zlikvidoval jeho šancu. V závere ešte Spilár takmer prikrášlil víťazstvo hostí, výsledok sa už však nezmenil.