Michalovce si vybojovali premiérovú účasť v najvyššej súťaži, v siedmom zápase zdolali Žilinu

ŽILINA 23. marca (SITA) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si premiérovo vybojovali postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Zemplínčania zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:1 v rozhodujúcom siedmom stretnutí baráže o účasť v nasledujúcom ročníku Tipsport ligy. Všetky góly padli v prvej tretine zápasu. Úvodný presný zásah strelil v 4. min útočník Dukly zaskakujúci v obrane Jakub Linet. V 7. min vyrovnal domáci Filip Surovka, avšak v o päť minút neskôr pridal svoj druhý gól v dueli Linet. Ten sa presadil v presilovej hre Michalovčanov pri vylúčení Martina Podešvu.

Ďalší gól už v meraní síl nepadol a Michalovčania mohli oslavovať. Hrdinom hostí sa stal brankár Adam Trenčan, ktorý zneškodnil 55 z 56 striel Žiliny (úspešnosť 98,21%). Naopak, žilinskí "vlci" smútili, pretože v najvyššej súťaži budú chýbať prvýkrát od sezóny 2001/2002. V ročníku 2005/2006 získali svoj premiérový a doposiaľ jediný slovenský titul.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
konečný výsledok série 3:4

Góly: 7. Surovka (Bagin, Dubeň) - 4. Linet (Hamráček), 12. Linet (Valečko, Róth)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Podešva (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - M. Orolin, Šefčík, 2551 divákov

Žilina: Fučík - Piegl, Matejka, Dubeň, M. Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian - J. Ručkay, Húževka, Rudolf Huna - J. Ručkay, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Hvila - Hrazdíra, Ondruš, Milý

Michalovce: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko - Hamráček, Toma, Chalupa - Mašlonka, Piatak, Giľák - Róth, Cútt, Safaralejev - Gavrik, Bojko, Dvurečenskij - Mesaroš, Banovský