MIchalovce si poradili s Detvou, Korhonen s hetrikom

Michalovce 1. decembra (TASR) - Hokejisti Michaloviec zvíťazili v nedeľu v 27. kole Tipsport Ligy doma nad Detvou vysoko 6:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Góly: 7. Giľák, 14. Korhonen (Lalancette, Dalhuisen), 17. Mašlonka (Kolba, Hančák), 37. Hričina (Galamboš, Spilar), 50. Korhonen (Lalancette, Vorobjov), 58. Korhonen (Ventelä, Lalancette) - 59. Král (Šišovský, Podešva). Rozhodovali: Korba, Juhász (Maď.) - Soltész (Maď.), Beniač, vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3051 divákov

Michalovce: Surák - Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Hričina, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila

Detva: R. Petrík - Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan - Šišovský, Zuzin, J. Sýkora - Gašpar, V. Fekiač, Žilka - Török, Podešva, Král - Čenka, Valent, Čacho

Duel dvoch bývalých prvoligových rivalov začal vo veľmi svižnom tempe. Hra mala spád, prerušení bolo iba minimum. V siedmej minúte unikol obrane hostí Matej Giľák, ktorý efektne otvoril skóre. Michalovčania dostali druhú šancu na skórovanie v štrnástej minúte, kedy na trestnú lavicu putoval Frederik Fekiač. Jeho vylúčenie po 25 sekundách potrestal Ville Korhonen. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko, keď v 17. minúte Mašlonka dorazil do siete nahodený puk od Mareka Kolbu.

V druhej tretine sa Michalovčania ešte viac zahryzli do svojho súpera. Brankár Detvy Roman Petrík si stihol poradiť so šancami Hričinu, Hvilu aj Lalancetteho, na ďalšiu koncovku Tomáša Hričinu počas presilovej hry však už nemal nárok.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Domáci hnaní plnými tribúnami ešte dvakrát skórovali. Najskôr pridal svoj druhý gól v zápase a aj za michalovskú Duklu Ville Korhonen, no a ten istý hráč zavŕšil v 58. minúte svoj hetrik. Domácemu brankárovi Filipovi Surákovi, ktorý nahradil zraneného Trenčana, pokazil radosť z prvého čistého konta v najvyššej súťaži minútu pred koncom Zdenek Král.