Michalovce doma porazili MAC Újbuda, Surák si udržal čisté konto

Michalovce 1. marca (TASR) - Hokejisti Michaloviec zdolali v nedeľu v Tipsport Lige doma MAC Újbudu 3:0 v skupine o 7.-12. miesto.

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Újbuda 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Hvila (Hančák), 33. Galamboš (A. Štrauch), 48. Korhonen (Lalancette). Rozhodovali: Korba, Lokšík - Durmis, Bogdaň, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše: Klempa (Újbuda) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3196 divákov.

Michalovce: Surák - Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobjov - Korhonen, Lalancette, Phillips - A. Štrauch, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila

Újbuda: Bernard - Carlisle, Macaulay, Garát, Busenius, Pozsgai, Bugár, Loczi, Blake Orbán - Brance Orbán, Strech, Sofron - Szücs, Terbócs, T. Klempa - Kreisz, Pitt, Bodó - K. Nagy, B. Majoross, Szigeti

Od úvodu sa obaja súperi pustili do seba. Najskôr mohli skórovať hostia, Sofrón ale z nebezpečnej pozície mieril iba do Suráka. Na druhej strane rovnako pochodil Jakub Linet, ktorého vychytal Bernard. V polovici prvej časti získali Michalovčania presilovú hru. Tú síce nevyužili, no po návrate Buseniusa na ľad skóroval strelou do modrej Daniel Hančák. Viac gólov diváci v prvej tretine nevideli, hoci v jej druhej polovici sedeli na trestnej lavici až traja hráča. Dve presilovky ale nevyužil MAC a jednou takouto možnosťou pohrdli aj domáci.

V druhej tretine videli diváci štyri presilové hry. Ujala sa až tá posledná. V 33. minúte po individuálnej akcii Safaralejeva doklepol puk do siete Peter Galamboš a upravil tak na 2:0 v prospech domáceho tímu. Ten mohol hneď na to inkasovať, Surák si ale poradil s koncovkou Terbócza, strela Szucsa síce prešla za jeho chrbát, no do brány nedošla, čo hlavným rozhodcom potvrdil aj videorozhodca.

Hostia sa mohli nadýchnuť k obratu na začiatku tretej časti, nevyužili však dve po sebe idúce presilovky. Následne putoval na trestnú lavicu Carlisle, paradoxne ale bol MAC najbližšie ku gólu, keď sa po Pukkovej chybe rútil sám na Suráka Josh Pitt. Michalovský brankár však uhájil čisté konto a hneď z následného útoku sa presadil Korhonen, ktorý pečatil na konečných 3:0.