Maxim Čajkovič bol vylúčený z prípravy na juniorský šampionát

 ZVOLEN (SZĽH) - Kemp slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov vo Zvolene opustil v piatok večer útočník Maxim Čajkovič. Dôvodom bolo hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt, na ktorých realizačný tím národného tímu budoval prípravu na majstrovstvá sveta v Kanade.

„Celý realizačný tím sa jednohlasne uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami, ktoré sú od predsezónneho obdobia nastavené trénermi a hráčmi vrátane neho. V piatkovom prípravnom zápase reprezentantov medzi sebou sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu výrazne za hranicou únosnosti. Realizačný tím sa zhodol, že takéto správanie hráčov nebude tolerovať. Maxima Čajkoviča preto vylúčil z prípravy na majstrovstvá sveta,“ uvádza v stanovisku realizačný tím juniorskej reprezentácie.

„Mrzí ma, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo vhodné a nesiem zaň následky. Rozhodnutie realizačného tímu rešpektujem,“ povedal Maxim Čajkovič.