Martinčanky získali majstrovský titul v Extralige žien

POPRAD (SZĽH) – Hráčky MHK-Martin sa stali majsterkami Extraligy žien v sezóne 2022/23. O celkovom triumfe rozhodli v piatom zápase finále play-off, keď zdolali Popradčanky na ich klzisku 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelila po individuálnej akcii Romana Halušková.

Posledný duel aktuálneho ročníka odštartovali lepšie domáce hokejistky. V 7. minúte ich poslala do vedenia Martina Staroňová. Hosťujúce hráčky však v prostrednom dejstve otočili vývoj stretnutia. V 32. minúte sa presadila Miriam Mikesková a o šesť minút neskôr presne namierila aj Barbora Gauríková. Odpoveď „líšok“ prišla na začiatku tretej tretiny. Vylúčenie Pauly Cagáňovej potrestala v presilovke Laura Šuliková. V závere riadneho hracieho času mali oba tímy výhodu krátkych presiloviek, ale nové šampiónky sme spoznali až v predĺžení. Vydarenú individuálnu akciu v početnej výhode úspešne zakončila Romana Halušková.

Záverečný zápas bol rovnako dramatický ako celá finálová séria. Popradčanky v nej viedli 1:0 aj 2:1, no Martinčanky dokázali dvakrát vyrovnať a vynútili si piaty duel, v ktorom boli napokon šťastnejšie. Bronzové medaily získali hráčky Prešova, ktoré v sérii o tretie miesto zdolali súperky zo Spišskej Novej Vsi 3:1 na zápasy.