Majstrovstvá Slovenska veteránov už tento piatok

BRATISLAVA (SZĽH) – Po roku sa znovu zápolenie ôsmich tímov na Majstrovstvách Slovenska veteránov uskutoční v Liptovskom Mikuláši. V piatok 16 a v sobotu 17. februára sa na litpovskomikulášskom ľade predstaví celá plejáda bývalých reprezentantov ako Jozef Stümpel, Martin Cibák, Andrej Podkonický, Miroslav Kováčik, Tomáš Chrenko, Andrej Nedorost, či bratia Rastislav a Richard Pavlikovskí. Titul z vlaňajška obhajujú hokejisty Nitry.

Rad kvalitných bývalých hokejistov nastúpi aj za domáci Liptovský Mikuláš, ktorý bude patriť medzi horúcich kandidátov na prvenstvo. Dopomôcť mu k tomu majú aj takí hráči ako Karol Križan, Ján Cibuľa, Ján Pleva a Peter Klepáč. 

Osem tímov bude rozdelených do dvoch základných skupín, po ktorých budú nasledovať zápasy o konečné umiestnenie. Finále zaobstarajú víťazi oboch skupín, zápas o tretie miesto tímy umiestnené na 2. miestach v základných skupinách atď. Štartovať môžu hokejisti ročníka 1979 a starší, jedinou výnimkou sú brankári (1986 a mladší).

Majstrovstvá Slovenska veteránov organizuje agentúra Sport infomedia v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) a mestom Liptovský Mikuláš.

Štatistiky sa budú viesť cez Informačný systém Slovenkého zväzu ľadového hokeja a dostupné budú aj divákom na tejto adrese.

Majstrovstvá Slovenska veteránov – rozdelenie do skupín:
Skupina A: Nitra, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trenčín
Skupina B: Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Zvolen, Dubnica nad Váhom
Kompletný rozpis zápasov