Majster odštartoval víťazne, rozlúčka Krotáka, historický zápis Nemca

Bratislava 13. septembra (TASR) - Úradujúci slovenský majster HC '05 iClinic Banská Bystrica vstúpil do novej sezóny hokejovej Tipsport Ligy víťazne.

V piatkovom dueli 1. kola základnej časti triumfoval na ľade Popradu 3:2, hoci ešte po dvoch tretinách prehrával 1:2. Víťazný gól "baranov" strelil dve a pol minúty pred koncom fínsky útočník Joona Jääskeläinen.

Pred stretnutím sa oficiálne rozlúčil s úspešnou hráčskou kariérou strelecký rekordér extraligy Arne Kroták. Dlhoročný kapitán "kamzíkov" sa naposledy predviedol popradskému publiku v exhibičnom zápase legiend, v ktorom nastúpili aj ďalšie hokejové osobnosti ako Ladislav Nagy či Jozef Stümpel.

Úspešnú premiéru v najvyššej súťaži absolvoval nováčik HK Dukla Ingema Michalovce, ktorý zdolal na vlastnom ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš jednoznačne 5:1.

Cenný skalp ukoristil DVTK Jegesmedvék Miškovec, ktorý si poradil doma s HKM Zvolen 2:1.

Dobre rozbehnutý zápas mal aj druhý maďarský zástupca MAC Budapešť. Ten viedol v Nitre 1:0 a ešte v úvode tretej časti 2:1, no napokon pod Zoborom prehral 2:3. V zostave Nitry dostal vo veku 15 rokov a sedem mesiacov šancu obranca Šimon Nemec, ktorý sa tak stal historicky najmladším hráčom v extralige.

Podobný obrat ako Bystrica a Nitra predviedol v záverečnej tretine aj Trenčín, Dukla uspela v Detve 2:1.

Úvodné kolo odštartovalo už vo štvrtok predohrávaným šlágrom medzi HC Košice a Slovanom Bratislava. "Belasí" zaznamenali víťazný návrat do Tipsport ligy po siedmich sezónach v KHL, keď zdolali Košičanov 2:1. Slovan predtým naposledy pôsobil v najvyššej slovenskej súťaži v sezóne 2011/2012, keď získal titul po finálovej výhre 4:3 na zápasy práve nad Košicami.