Liptovský Mikuláš prekvapujúco zvíťazil v Nových Zámkoch

NOVÉ ZÁMKY 11. januára (SITA) - Domáci hokejisti Nových Zámkov nepotešili svojich fanúšikov, keď v piatkovom 41. kole Tipsport ligy 2018/2019 prekvapujúco prehrali s Liptovským Mikulášom 2:5.

Domáci pritom v úvode stretnutia viedli zásluhou Henricha Ručkaya, no hostia po góloch Roberta Hunu a Mareka Urama otočili stav zápasu vo svoj prospech.

Po bezgólovej druhej tretine sa oba tímu snažili ukoristiť víťazstvo v tretej časti hry. Podarilo sa to práve Liptákom, ktorí po troch góloch za necelých 12 minút nadobudli už nedostihnuteľný štvorgólový náskok. Zmierniť túto prehru stihol v predposlednej sekunde stretnutia ešte Juraj Jurík. Nové Zámky sú na 6. priečke tipsportligovej tabuľky, Liptovskému Mikulášu patrí 11. pozícia.

MHC Mikron Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Góly: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), J. Jurík (Ordzovenský, Ručkay) - 15. Róbert Huna (Uram. Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, A. Tamáši), 45. A. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (M. Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (A. Žiak, Uhrík)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Juhász (Maď.) - Krajčík, Vincze (Maď.), 923 divákov

Nové Zámky: Kristín - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, A. Hatala - Rogoň, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, T. Pospíšil - M. Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek

Liptovský Mikuláš: Hollý - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, Nechaj - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak - Lištiak, Uhrík, A. Žiak