Liptovský Mikuláš otočil stretnutie na ľade Žiliny

ŽILINA 9. decembra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša uspeli v nedeľňajšom stretnutí 31. kola najvyššej slovenskej súťaže na ľade Žiliny, ktorú zdolali tesne 2:1.

Gólom Rudolfa Hunu viedli po dvoch tretinách domáci najtesnejším rozdielom, ale záverečné dejstvo im nevyšlo. V 46. min vyrovnal Mário Kurali a o tri minúty neskôr strhol vedenie na stranu Liptákov Richard Huna. Dobrý úsek hostí mohol podčiarknuť Jakub Sukeľ, ale nájazd na Maroša Mikoláša nezužitkoval. V závere si "vlci" nevypracovali žiaden výrazný tlak a nepomohla im ani približne minútová hra bez brankára. Zverenci Antona Tomka prerušili sériu piatich prehier a pred reprezentačnou prestávkou sa udržali na desiatom mieste tabuľky.

MsHK DOXXbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 31. Rudolf Huna (Húževka, Hvila) - 46. Kurali (Uram, M. Piatka), 49. Richard Huna (Róbert Huna)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Vyšný, Šefčík
počet divákov: 553

Žilina: Mikoláš - Žilin, Dubeň, M. Hudec, Piegl, Bagin, Jankovič, Kučný, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Hvila - Balej, Surovka, Barta - J. Milý, D. Rehák, Jenčík - Beránek, Hrazdíra, F. Ondruš
Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, A. Tamáši, Uram - Oško, M. Piatka, P. Števuliak - A. Lištiak, Uhrík