Liptáci zdolali Košičanov vďaka obratu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 13. októbra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2017/2018 nad Košicami 5:3.

Základ svojho víťazstva položili v druhej tretine, keď dokázali otočiť stav stretnutia z 0:2 na 3:2 v priebehu 90 sekúnd. Jakub Langhammer 38 sekúnd po góle Mareka Urama vyrovnal v 29. min na 2:2 a na 3:2 upravil o ďalších 52 sekúnd Dušan Devečka. Ďalšie dva góly pridali Liptáci na začiatku tretej tretiny, keď Andrej Laco poslal svoj tím do vedenia 5:2 len 40 sekúnd po druhom góle Mareka Urama.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, R. Suchý), 30. D. Devečka, Uram), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. A. Laco - 19. Pacan (P. Koyš, Martin Bača), 22. Martin Bača (B. Kessel, P. Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, R. Müllner - M. Orolín, Stanzel, 850 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Kurali, R. Suchý, Nádašdi, Matej Bača, J. Tabaček, Pacalaj, D. Devečka, Moravčík - B. Rapáč, Paukovček, Števuliak - Kriška, M. Sukeľ, Uram - Spilar, Langhammer, Piatka - J. Sukeľ, Lištiak, A. Laco
Košice: Habal (43. Škorvánek) - Čížek, Pulli, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka - Hričina, Marek Hovorka, Kafka - L. Nagy, Pacan, P. Koyš - Jenčík, Suja, Boltun - D. Šoltés, Vrábeľ, T. Klíma