Liberec postúpil do semifinále cez Hradec Králové, Gríger skóroval

PRAHA -  Hokejisti BK Mladá Boleslav si ako prví vybojovali miestenku v semifinále českej hokejovej extraligy. V utorok zvíťazili 5:3 na ľade Dynama Pardubice a vo štvrťfinálovej sérii uspeli 4:0 na zápasy.

Domácich neudržal v hre o titul ani gól slovenského útočníka Radoslava Tybora, ktorý v 8. minúte zvýšil na 2:0. Východočesi viedli na začiatku druhej tretiny dokonca trojgólovým rozdielom, keď v 21. minúte si pri góle Camaru pripísal asistenciu aj slovenský obranca Juraj Mikuš, no potom už skórovali iba hostia.

Večer sa k hráčom Mladej Boleslavi pridali aj hokejisti Liberca, ktorí taktiež zvládli sériu s Hradcom Králové v najkratšom čase. Vo štvrtom meraní síl vyhrali na ľade súpera 3:1. Prispeli k tomu aj slovenskí reprezentanti, keď v 51. minúte vyrovnal na 1:1 Dávid Gríger s asistenciou Mislava Rosandiča.

Česká extraliga - štvrťfinále play off:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tigři Liberec 1:3 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Koukal - 51. GRÍGER (ROSANDIČ) 51. Jelínek, 60. Bulíř

/konečný stav série 0:4/

HC Dynamo Pardubice - HK Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Góly: 7. Poulíček, 8. TYBOR, 21. Camara (J. MIKUŠ) - 22. Jääskeläinen, 47. Kousal, 48. Šidlák, 51. Kotala, 60. Stránský