Kupčo cieli na karlovarské áčko a kanadské Vianoce

BRATISLAVA (SZĽH) - V lete 2018 zamieril vtedy 15-ročný Ľubomír Kupčo z rodných Košíc na skusy za rieku Moravu. U našich západných susedov sa po roku strávenom v Plzni presunul na severozápad do Karlových Varov. V tamojšom HC Energy začína už svoju tretiu sezónu.

„Do Plzne som sa dostal cez try-out. Vybrali si ma do mužstva, hral som tam jeden rok. Potom mi volali z Karlových Varov, či by som tam nechcel ísť hrať. S rodičmi sme to zvážili, bola to dobrá ponuka, tak som to vyskúšal. Budem tu tretí rok a som maximálne spokojný,“ odkrýva pozadie svojej doterajšej kariéry mladý krídelník. O tom, že v klube s ním počítajú ako s nádejou do budúcnosti, svedčí aj fakt, že v ostatnom ročníku si odbil svoju premiéru v českej extralige. Stalo sa tak 5. marca 2021, presne v deň osemnástych narodenín.

Počas uplynulého roka sa Kupčo spoznával so seniorským hokejom. Ako priznáva, v lete bol v hre aj návrat do domoviny. „Mal som možnosť ísť aj na Slovensko. Ale aj v Česku som dostal príležitosť hrať za seniorov v druhej najvyššej súťaži za Kadaň. Rozhodol som sa, že zostanem tam,“ vraví a následne opísal svoju letnú prípravu. „Celú som ju absolvoval v klube v Karlových Varoch. Bola veľmi náročná, veľa sme behali, chodili do posilňovne. Myslím si, že som kvalitne pripravený na sezónu.“

Napriek mladému veku by sa odchovanec Košíc rád výraznejšie presadil v prvom tíme. „Mám informácie, že by som mal nejaké zápasy odohrať v áčku, ale teraz je dôležitá aj juniorka. Vypadáva šesť tímov, všetci sa chcú udržať v najvyššej súťaži. Asi tam budem hrať najviac duelov. Určite však dostanem šancu aj v prvom mužstve,“ pokračuje Kupčo, ktorý by výkonmi rád pomotal hlavu aj juniorským reprezentačným trénerom. Na nedávnom Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene patril k lídrom dvadsiatky. „Hrať čo najviac zápasov za áčko Karlových Varov a dostať sa na juniorské majstrovstvá sveta. Na všetkých turnajoch a zrazoch bojujeme o miesto v zostave,“ definuje svoje ciele.

A aké sú silné stránky nášho mládežníckeho reprezentanta? „Som rýchly korčuliar, v útočnej fáze si viem podržať puk. Negatívom, na ktorom musím zapracovať, je obranná hra,“ uvedomuje si Kupčo, ktorý sníva ako každý mladý hráč aj o najprestížnejšej lige sveta. „Všetci hokejisti túžia hrať v NHL a ja nie som výnimka. Mojím obľúbeným hráčom je Connor McDavid. Je to výborný korčuliar,“ dodal na záver rozhovoru pre hockeyslovakia.sk Ľubomír Kupčo.


Ďalšie články