Košice vyhrali tretí zápas v priebehu štyroch dní, Liptákom nastrieľali sedem gólov

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 16. novembra (SITA) - Hokejisti HC Košice zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:1 v piatkovom zápase 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

"Oceliari" od začiatku duelu hraného v Spišskej Novej Vsi kontrolovali dianie na ľadovej ploche a v 9. minúte otvorili skóre zásluhou kapitána Ladislava Nagya, na ktorého do prestávky ešte nadviazal Petr Kafka. Po zmene strán síce prišlo zníženie domácich z hokejky Tomáša Nádašdiho, ale zvyšok stretnutia patril hráčom z metropoly východu. V druhom dejstve presne namierili Tomáš Netík, Jakub Suja a Marcel Haščák, ktorý sa presadil aj v úvode tretej tretiny. Definitívnu bodku za súbojom dal presným zásahom fínsky obranca Jere Pulli.

Košičania zostávajú po reprezentačnej prestávke stopercentní. V priebehu štyroch dní zvládli tretí zápas a získali plný počet bodov, vďaka čomu si poistili druhé miesto v tabuľke. Naopak, Liptovský Mikuláš zaznamenal druhú prehru za sebou, keďže v stredu podľahol Popradu.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Góly: 26. Nádašdi (M. Uram) -9. L. Nagy, 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. M. Haščák (L. Nagy), 44. M. Haščák (L. Nagy), 49. Pulli (Žitný)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše Koch (Košice) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Rencz - Stanzel, Árkovics, 750 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, M. Bača, Nádašdi, Fereta, Mezovský - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Vybiral, A. Tamáši, Števuliak - Piatka, Uhrík, A. Lištiak

Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Klíma, Krajňák, Žitný - Š. Petráš