Košice prehrali už tretí zápas po sebe, doma nestačili na MAC Budapešť

KOŠICE 2. novembra (SITA) - Hokejisti Košíc natiahli šnúru prehier už na tri stretnutia, v piatkovom zápase 19. kola slovenskej Tipsport ligy podľahli na vlastnom ľade hráčom MAC Budapešť vysoko 4:8.

Ako prvý v zápase udreli hostia v 4. min gólom Mátyása Odnogu, avšak už o necelé dve minúty vyrovnal Peter Galamboš. Nerozhodný stav dlho nevydržal, v 8. min sa presadil útočník Budapešti Christopher Bodó, v 10. min potrestal vylúčenie domácich Chris Langkow. Do druhej tretiny vstúpili lepšie hráči maďarského tímu, do polovice stretnutia skórovali Gábor Bugár a Brance Orban. Domácim iskričku nádeje vykresal gólom v oslabení Marcel Haščák. Košice do druhej sirény skórovali ešte dvakrát z hokejok Haščáka a Martina Dudáša, za MAC Budapešť sa presadil István Terbócs. V záverečnej časti hry strieľali góly už iba hostia, v 41. min sa presadil Jared Brown a 10 minút neskôr spečatil skóre stretnutia Jesse Ray Dudás.

HC Košice - MAC Budapešť (Maď.) 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)
Góly: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Marcel Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Marcel Haščák (Brophey, L. Nagy) - 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (B. Orban, Langkow), 10. Langkow (Bodó, B. Orban), 25. Bugár (J. Brown, Pozsgai), 29. B. Orban (Bodó, Pozsgai), 37. Terbócs (Kreisz), 41. J. Brown (Klempa, Vokla), 51. J. Dudás (K. Nagy, Terbócs)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Gajan, M. Smrek
počet divákov: 3843

Košice: Habal (od 37. do 53. M. Nagy) - Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Dudáš, McDowell, Šedivý, Hudák - L. Nagy, Brophey, Žitný - Kafka, Klíma, Marcel Haščák - Šoltés, Galamboš, Hričina - Š. Petráš, Suja, Jokeľ
Budapešť: Rajna - Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Kreisz - Szabad, Majoross, Odnoga