Košice doma v predĺžení zdolali Banskú Bystricu a dosiahli prvý triumf v sérii

KOŠICE 21. marca (SITA) - Hokejisti HC Košice zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v stredajšom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Úvodný gól duelu strelil v 27. min domáci David Pacan, na jeho zásah stihol odpovedať ešte do konca II. tretiny bývalý hráč "oceliarov" Marek Bartánus v presilovej hre. Hostia boli po góle Guillama Asselina z 50. min blízko k tretiemu triumfu v sérii, domáci Michel Miklík však v 58. min poslal stretnutie do predĺženia. V ňom rozhodli domáci, v jeho 2. min skóroval Gabriel Spilar. Košice dosiahli svoj prvý triumf v sérii, Banská Bystrica má na svojom konte dve víťazstvá.

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 1:2
Góly: 27. Pacan (L. Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 62. Spilar (B. Kessel, Pulli) - 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Pulli - Asselin obaja 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Stano - Smrek, Stanzel