Košice brali na Slovane všetky body, Bortňák dvakrát skóroval

Bratislava 1. marca (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 1. až 6. miesto už po tretí raz. Vo štvrtom kole doma v nedeľu podľahli Košiciam 1:4.

Slovan Bratislava - HC Košice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 17. Pance (Abdul, Bondra) - 25. Skokan (Růžička, Milý), 35. Chovan (Rapáč, Skokan), 48. Bortňák (Čížek, Rapáč), 59. Bortňák (Rapáč). Rozhodovali: Novák, Výleta - Krajčík, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše Bondra (Slovan) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5519 divákov.

Slovan: Habal - Bačik, Sersen, Demo, Carson, Kučný, Šedivý - Pance, St. Pierre, Abdul - Basaraba, Kytnár, Bondra - Jendek, Urbánek, Matoušek - Sloboda, Kukumberg, Žitný - Petráš

Košice: Škorvánek - Zeleňák, Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Palacko, - Sukeľ, Klhůfek, Paršin - Chovan, Skokan, Rapáč - Vrábeľ, Bortňák, Majdan - Jokeľ, Suja, Milý

Šláger začali lepšie domáci, obrana Košíc musela hneď po pár sekundách "hasiť" skrumáž pred svojim brankárom. Oceliari však potom pohrozili v presilovej hre, Habal si pripísal prvé ťažké zákroky. Diváci videli v prvej tretine svieži hokej, hra sa minimálne kúskovala, ale na gól si diváci museli počkať do 17. minúty. Najskôr opečiatkoval konštrukciu Habalovej bránky Jokeľ, vzápätí však napol sieť po Pance Abdulovej krásnej prihrávke a Slovan si odniesol do kabíny tesný náskok.

Musel ho úpenlivo brániť hneď po prestávke, pretože pred koncom prvého dejstva fauloval Bondra a musel ísť predčasne do kabín. Dlhú presilovku napokon Košice využili v jej závere, presadil sa Skokan. Domáci zareagovali individuálnou akciou Abdula, útočník Slovana sa dostal k zakončeniu, ale tesne minul. Dobrú pozíciu mal aj Koch v 32. minúte, ale ani on nemieril presne. Na ľade potom pribudlo nervozity, najmä domáci hráči zbytočne faulovali a Košičania mali možnosť dvojnásobnej početnej výhody. Po brilantnej kombinácii ju aj využili zásluhou Chovana.

V treťom dejstve sa Slovan opäť nevyhol faulom a pykal. Bortňák šikovne tečoval strelu Čížka a hostia viedli už o dva góly. Slovan sa potom snažil o kontaktný gól, tréner Roman Stantien odvolal dve a pol minúty pred koncom z bránky Habala, tento risk však nevyšiel. Triumf hostí pečatil 95 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Bortňák.