Košičania zvíťazili na ľade Nitry, Haščák skóroval v treťom zápase za sebou

Nitra 18. februára (TASR) - Hokejisti Košíc zvíťazili v utorok v 51. kole Tipsport Ligy na ľade Nitry 3:1.

HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 26. Kollár (Yellow Horn, Morrison) - 21. Haščák (Skokan, Chovan), 22. Klhůfek (Chovan, Skokan), 58. Pavlin (Chovan). Rozhodovali: Valach, Müllner - Durmis, Frimmel, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše: Scheidl - Rapáč obaja 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2228 divákov.

Nitra: Šimboch - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, S. Rácz - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominych - Čaládi, Kollár, Lušňák - Csányi, Škvarek, Tábi

Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Ružička, Koch, Čížek, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Faith, Skokan, Sukeľ - Parshin, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, Nagy

Úvodná tretina priniesla rozkúskovaný hokej. V 4. minúte síce Nitra zvierala Košičanov v presilovej hre, ale strely Bučeka aj Versteega mierili mimo. V 11. minúte zaujal moment, keď rozhodcovia avizovali vylúčenie domácich, no slovinský obranca Pavlin trest odvolal a zaslúžene si vyslúžil potlesk Nitra arény. Najväčšiu príležitosť v prvej tretine mal Haščák, ktorého strelu z prvej dokázal Šimboch betónom vyraziť.

Hostia hrali na začiatku prostrednej časti presilovku o dvoch hráčov a boli úspešní. Strelou pomedzi betóny Šimbocha skóroval Haščák. Hneď vzápätí mali Košice znovu výhodu o dvoch hráčov, ktorú tento raz využil Klhůfek - 0:2. Rovnakou kartou odpovedali domáci v 26. minúte, keď početnú výhodu využil Kollár a znížil na 1:2. V polovici stretnutia okorenila zápas bitka medzi Scheidlom a Rapáčom, ktorú vyhral hosťujúci hráč.

V 46. minúte Versteegovi nepríjemne prisadol nohu jeden z Košičanov, ale o pár minút sa domáci obranca z kabíny vrátil. Nitrania sa nedokázali dostávať do vyložených šancí a vyrovnať sa im nepodarilo. V 58. minúte napriahol od modrej čiary hosťujúci Pavlin a prestrelil Šimbocha - 1:3. Záverečný tlak už zmenu skóre nepriniesol a Košice si z Nitry odviezli plný bodový zisk.