Kolísavé výkony, úzky káder. Oremus volá po posilách

ZVOLEN (SZĽH) - Ako na hojdačke odštartovali nový ročník hokejisti majstrovského Zvolena. Všetky štyri doterajšie zápasy odohrali na svojom ľade a funkcionári i fanúšikovia si zrejme želali viac ako šesť bodov za dve víťazstvá. Po Nitre dokázali pod Pustým hradom rabovať aj Michalovce, ktoré v piatok zvíťazili 4:3.

V 48. minúte sa Zemplínčania dostali do dvojgólového vedenia. Domáci znížili a pri hre bez brankára sa zdalo, že duel by mohli dotiahnuť aj do predĺženia. Prišiel však faul Mikúša 41 sekúnd pred koncom, ktorý snahu o vyrovnanie definitívne zhatil. Zo siedmich zvolenských vylúčení prišlo až šesť v tretej tretine. „Povedal som hráčom, že to sa nám v žiadnom prípade nemôže stávať. Potom nám chýbajú sily v závere. To rozhodlo o osude dnešného duelu,“ povedal po zápase tréner Peter Oremus a krídelník Tomáš Török ho doplnil: „Boli sme maximálne nedisciplinovaní a v závere nám chýbali sily.“

Výhra, prehra, výhra, prehra. Forma majstra v úvode sezóny poriadne kolíše. Kedy sa podarí „rytierom“ predvádzať vyrovnanejšie výkony? „Ťažko povedať, je to veľmi dobrá otázka. Príde to až po tom, keď prídu noví hráči. Je nás dvadsať a z toho sú štyria juniori. Treba nás jednoznačne posilniť. Ale všetci hráči pracujú dobre, je to tvrdá realita. Ak budeme mať všetci taký prístup ako v predchádzajúcom zápase so Slovanom, dá sa hrať s každým. Keď trošku poľavíme, bude to ako s Michalovcami,“ myslí si Oremus.

Apropo, šírka kádra. HKM stále v zostave chýba doliečujúci sa Stupka, do súťažného kolotoča nenaskočil Thow. Navyše, v druhej tretine odišiel z ľadu s podozrením na otras mozgu Marek Viedenský. Zdá sa, že smola na zranenia ho nie a nie opustiť. „To je ďalšia vec, ktorá nás trápi. Uvidíme, čo ukážu vyšetrenia. Pevne verím, že Marek bude v poriadku,“ dodal Oremus. Práve súčasná situácia dáva možnosť zahrať si dosýta menej vyťaženým hráčom. „Ja by som povedal, že nám ostatným sa otvára väčší priestor, aby sme sa ukázali. Káder je poskladaný a my sa snažíme odvádzať dobrú prácu v tréningoch a v zápasoch. Svoje miesto si musíme zaslúžiť,“ tvrdí Tomáš Török.

Práve on otvoril v 25. minúte skóre stretnutia. Je to jeho prvý gól po návrate do Zvolena. Strelil ho  v zápase proti svojmu bývalému klubu. „Ja som rád, že som vo Zvolene, som tu doma. Na Michalovce nemôžem povedať jedno krivé slovo. Bolo tam výborne, boli sme super partia. Ale teraz sa sústredím na prácu v Zvolene. Máme pred sebou cieľ, ktorý chceme splniť. Je len začiatok sezóny a všetko si sadá. Verím, že na konci budeme úspešní,“ hovorí 26-ročný útočník, ktorý sa od konca augusta pýši titulom inžiniera. Podľa neho je kľúč k lepšej výkonnosti jednoduchý. „Chcelo by to lepšiu výsledkovú šnúru. Keby sme vyhrali dva-tri zápasy po sebe, uvoľnili by sme sa,“ zakončil  Török.

Výhry nad Košicami aj Zvolenom majú pre „líšky“ jednu spojitosť.  Víťazný gól strelil v oboch prípadoch Roman Žitný. „Som rád, že som dal dvakrát po sebe víťazné góly. No dôležitejšie je to, že sme z oboch zápasov vyťažili výhry,“ tešil sa 24-ročný hokejista, ktorý si výhru nad majstrom cenil. „Žiadneho súpera sa netreba báť. Všetci súperi majú svoju kvalitu, ale do každého duelu ideme s cieľom vyhrať. Dnes sa to podarilo a verím, že v tom budeme pokračovať.“

Po štyroch dueloch majú hokejisti obhajujúci bronzové medaily na konte deväť bodov. „Stále to môže byť lepšie, ale myslím si, že 9 bodov z 12 nás uspokojuje. No pred nami je hneď v nedeľu ďalšie stretnutie. Musíme sa naň dobre pripraviť,“ vyjadril spokojnosť s úvodom sezóny asistent trénera Juraj Faith.