Klhůfek: Niektoré z mojich gólov by dal aj náš kondičný tréner, ďakujem spoluhráčom

Útočník HC Košice Pavel Klhůfek sa stal celkovo ôsmym hráčom v histórii najvyššej slovenskej súťaže, ktorému sa podarilo streliť v jednom zápase päť gólov. Doteraz sa žiadnemu hokejistovi v extralige nepodarilo dať v jednom súboji aspoň šesť presných zásahov.

Klhůfek strelecky explodoval v nedeľňajšom stretnutí 41. kola na ľade Liptovského Mikuláša. Hosťujúci „oceliari“ na ľade odovzdaného súpera vyhrali hladko 9:1. Dvadsaťdeväťročný krídelník sa dvakrát presadil v prvej i druhej tretine, v tretej pridal ešte jeden presný zásah. Paradoxne, na päť gólov potreboval podľa zápisu o zápase len päť streleckých pokusov. Jeho tretí a štvrtý úspech delilo len šestnásť sekúnd. V stretnutí si pripísal aj jeden dvojminútový trest.

„Je to pekný zápis, ale musím sa poďakovať najmä spoluhráčom za presné prihrávky a výborne zahrané kombinácie. Veď tri góly som dával do prázdnej bránky, tam som už puk iba usmerňoval. Je to hlavne zásluha spoluhráčov. Tento zápis už nikto nevymaže, ale opakujem, niektoré moje góly boli také jednoduché, že by ich dal aj náš kondičný tréner,“ poznamenal po stretnutí Klhůfek.

Naposledy strelil niektorý z hráčov päť gólov v jednom stretnutí v sezóne 2012/13. Vtedy sa to dokonca podarilo až dvom útočníkom. Marcel Haščák prekonal v 8. kole ako hráč Košíc päťkrát brankárov Skalice, Kamil Brabenec zasa žiaril vo zvolenskom drese o trinásť kôl neskôr proti Popradu. Ako prvý v našej extralige zažil päťgólový zápas dnešný tréner Trenčína Ján Pardavý vo štvrťfinále 1994/95 ako hráč Dukly proti Dubnici. O štyri roky neskôr dosiahol rovnaký kúsok v úvode ročníka 1999/2000 ďalší hráč Trenčína Marián Gáborík proti Skalici. V dueloch proti Nitre sa päťkrát presadili Košičan Miroslav Ihnačák v sezóne 2001/02 a Skaličan Miroslav Zálešák v lockoutovom ročníku 2004/05. Okrem Pardavého sa v play-off podarilo streliť päť gólov v jednom stretnutí aj Košičanovi Jaroslavovi Kristekovi v semifinále proti Zvolenu 2011/12.

Klhůfek strelil v tejto sezóne už 27 gólov a v tabuľke kanonierov súťaže mu patrí 2. priečka za 33-gólovým Marcelom Haščákom. Košice sa na Liptov vrátili po šiestich týždňoch. V januári vyhrali na ľade beznádejne posledného tímu súťaže až po samostatných nájazdoch 4:3. „Posledný zápas na Liptov nám nevyšiel, trápili sme sa. Som rád, že to opäť nebola dráma až do konca. Celý tím pristúpil k stretnutiu zodpovedne a nepodcenili sme súpera, ako sa nám to stávalo v poslednom čase proti papierovo slabším mužstvám. Teraz sa chceme posúvať krok po kroku k prvej šestke,“ doplnil Pavel Klhůfek.

 


Ďalšie články