Kanada víťazom Memoriálu, bronz do Švédska

Tímová fotka švédskych hokejistov do 18 rokov po zisku bronzu na Ivan Hlinka Memorial Cupe 2017Tímová fotka švédskych hokejistov do 18 rokov po zisku bronzu na Ivan Hlinka Memorial Cupe 2017. Foto: Ján Súkup

BRATISLAVA/BŘECLAV – Reprezentanti Kanady do osemnásť rokov sa tešia zo zisku deviateho triumfu na Ivan Hlinka Memorial Cupe za posledných desať rokov. Kolíska hokeja uspela v dnešnom břeclavskom finále, keď zdolala Česko 4:1. V druhom dejisku turnaja, v Bratislave sa zas od 17.00 hod. hral zápas o tretie miesto, v ktorom ukoristili bronzové medaily po víťazstve 4:3 po predĺžení Švédi.

Hokejisti Kanady vo finálovom stretnutí od úvodu diktovali tempo hry. Hneď v prvom dejstve prestrieľali súpera 19:4, no do vyložených šancí sa dostávali len zriedkavo. Aj preto sa v prvej dvadsaťminútovke presadil len McIsaac. Česi s pribúdajúcim časom síce kládli väčší odpor, no stále to bola Kanada, ktorá bola viac na puku, z čoho vyplynul aj gól na 2:0 z hokejky Velena. Česi síce krátko nato prostredníctvom Arnošta znížili, no 31 sekúnd pred druhou sirénou Bahl prinavrátil Kanade dvojgólové vedenie a v 48. minúte pečatil na konečných 4:1 McBain.

Kanada „18“ – Česko „18“ 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 17. McIsaac (Merkley), 23. Veleno (McBain, Dobson), 40. Bahl (Dobson, Thomas), 48. McBain (Smith, Thomas) – 27. Arnošt (Sedlák).

Vylúčení: 4:2, navyše Merkley (Kanada) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 46:19 (19:4, 16:9, 11:6). Rozhodovali: Hradil, Pešina – Lederer, Tošenovjan (všetci ČR), 3003 divákov.

David Bruk (hlavný tréner ČR „18“): „S turnajom je veľká spokojnosť. Vôbec sme neboli pasovaní za kandidátov na finále. Preto si vážime, že sme porazili silných súperov ako USA a Rusko a mohli sme hrať finále. V ňom bola jednoznačne Kanada lepšia. Je pravda, že sme do zápasu nastúpili bez troch obrancov a ďalší štyria hráči ledva držali hokejku. Napriek tomu do zápasu nastúpili. Pred všetkými hráčmi tak snímam klobúk.“

Zápas o tretie miesto mali lepšie rozohratý hokejisti Ruska, ktorí viedli po dvoch tretinách 2:0, no napriek tomu nedokázali dotiahnuť zápas do víťazného konca. Švédi zásluhou troch gólov v tretej tretine z hokejky Berggerna, Boqvista a Hallandera otočili zápas, no 23 sekúnd pred koncom si Ochotuk vynútil predĺženie. V ňom však boli úspešnejší švédski hokejisti, ktorí po góle Olofssona sa mohli tešiť zo zisku bronzových medailí.

Švédsko „18“ – Rusko „18“ 4:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)

Góly: 50. Berggern (Ginning), 53. Boqvist (Sandin), 57. Hallander (Wernblom, Boqvist), 65. Olofsson) – 1. Zavgorodnij, 28. Sokolov (Biľalov, Žuralev), 60. Ochotuk (Sokolov, Ischakov).sem vlozte text