Kanada rozhodla súboj s Nemeckom hneď v úvode

CanadaCanada

TURÍN 16. februára (SITA) - Obhajcovia olympijského zlata spred štyroch rokov hokejisti Kanady zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení v A-skupine olympijského hokejového turnaja v Turíne, keď zdolali nepríjemné Nemecko 5:1. Kanaďania začali zápas vo veľkom štýle a po góloch Reddena, Sakica a Gagneho rozhodli súboj s papierovým outsiderom turnaja v priebehu šiestich minút úvodnej tretiny. Kanaďania vsietili trojicu presných zásahov v rozpätí 5. až 11. minúty. V polovici zápasu Nemci znížili na 1:3 po góle z hokejky Ehrhoffa, ale už o pár minút Heatley upravil opäť na rozdiel troch gólov. V záverečnej minúte upravil na konečných 5:1 Doan. Kanadskí hokejisti mali počas celého súboja výraznú prevahu, keď Nemcov prestrieľali v pomere 40:12. V bránke výberu krajiny "javorového listu" dostal možnosť namiesto Brodeura Luongo. Rovnako brankárska jednotka Nemecka Kölzig oddychoval, keď chytal Greiss.

A-skupina (Palasport Olimpico):
Kanada - Nemecko 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Redden (Gagne, Thornton), 8. Sakic (Bertuzzi, Nash), 11. Gagne (Regehr, Richards), 36. Heatley, 60. Doan (Smyth) - 30. Ehrhoff (Schubert, Ustorf)
Vylúčení: 7:9, navyše: McCabe (Kan.) 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lärking (Švéd.) - Halecký (SR), Nelson (USA), 8554 divákov