JOJ Šport Slovenský pohár: Žilina skompletizovala zoznam semifinalistov

BRATISLAVA (SZĽH) – V programe skupinovej fázy tretieho ročníka JOJ Šport Slovenského pohára síce figuruje ešte jeden zápas, ale už teraz je známy menoslov semifinalistov. K hokejistom Prešova, Žiaru nad Hronom a Považskej Bystrice sa v utorok pridali hráči Žiliny.

Vlkom stačili na potvrdenie postupu do semifinále iba dva zápasy, v ktorých získali šesť bodov. V prvom, ešte augustovom, vystúpení triumfovali na klzisku Modrých krídel Slovan tesne 2:1 a včera zdolali vonku Skalicu presvedčivo 7:3. Troma bodmi za dva góly a jednu asistenciu sa prezentoval útočník Igor Safaralejev.

„V prvej tretine sme dali rýchle góly a dodržiavali veci, ktoré od nás chcel tréner. V druhej tretine sme taktiež dodržiavali systém a podarilo sa nám pridať ďalšie dva góly. Začiatok poslednej dvadsaťminútovky nám trochu ušiel, dvakrát sme inkasovali, ale nakoniec sme zvíťazili 7:3. Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli,“ zhodnotil Safaralejev pre klubový web.

Žilinčania budú v novej sezóne TIPOS SHL opäť hlavnými favoritmi na postup do najvyššej súťaže. Ich ambíciám zodpovedá nielen kvalita kádra, ale aj výsledky v prípravnom období pred štartom ligovej sezóny. „Víťazstvom sme si zabezpečili semifinále pohára. Myslím si, že dať sedem gólov Skalici je z našej strany pekný výsledok. Mrzia ma dva góly, ktoré sme dostali v oslabeniach. Prvé dve tretiny boli z našej strany dobré, tretia trochu upadla kvôli viacerým vylúčeniam. To, čo sme dnes chceli, sme dosiahli, a to je víťazstvo a dobrá hra,“ doplnil pre webstránku Vlci Žilina hlavný tréner tímu Ernest Bokroš.

Hokejisti Žiliny obsadia prvé miesto v tabuľke bez ohľadu na výsledok posledného zápasu B-skupiny, v ktorom vo štvrtok vyzvú Dubnicu. Vlci sú zatiaľ najúspešnejším tímom novodobej edície pohárovej súťaže. V prvom ročníku získali trofej po úspešnom finále v Prešove, vlani, naopak, v rozhodujúcom zápase doma tesne prehrali s Humenným.

V aktuálnej sezóne zabojujú o pohár v konkurencii Prešova, Považskej Bystrice a Žiaru nad Hronom. Definitívna podoba aj termín vyvrcholenia súťaže bude známy v nasledujúcich týždňoch.