Jeden obranca proti siedmim útočníkom. Do koho vitríny poputuje Krištáľový puk?

Do soboty 15. júna trvá hlasovanie, v ktorom rozhodujete o celkovom víťazovi ankety Krištáľový puk pre najkrajší gól uplynulej sezóny Tipos Extraligy. Finálovú nomináciu tvoria držitelia Krištáľového puku za jednotlivé mesiace Filip Krivošík, Tomáš Pobežal, Chase Pearson, Mitchell Heard, Alex Breton, Sebastián Čederle, Samuel Buček a Kaspars Daugavinš.

Hlasovať môžete iba prostredníctvom mobilnej aplikácie Tipos Extraligy. 

FILIP KRIVOŠÍK – HC Košice (september)

Septembrovým víťazom Krištáľového puku sa stal Filip Krivošík. Krídelník Košíc, ktorý v novembri opustil Tipos Extraligu a zamieril do Mladej Boleslavi, gólovou strelou z prvej dokončil skvelú akciu spoluhráča Bretta Pollocka počas presilovky v zápase proti Banskej Bystrici.

TOMÁŠ POBEŽAL – HK Nitra (október)

V októbri putovalo ocenenie Krištáľový puk do Nitry. Získal ho Tomáš Pobežal. Pre 17-ročného centra Nitry, ktorý v závere sezóny viedol ako kapitán úspešnú slovenskú osemnástku, to bol druhý presný zásah v Tipos Extralige. Zvolenského brankára Kupského prekonal krásnym blafákom na forhendovú stranu.

CHASE PEARSON – HK Dukla Ingema Michalovce (november)

Na celkové víťazstvo v ankete Krištáľový puk ašpiruje aj Chase Pearson. Zámorský hokejista so skúsenosťami z NHL i AHL zaznamenal 29 bodov v 23 stretnutiach. Bol ozdobou súťaže, čo potvrdil aj parádnym bekhendovým gólom v dueli proti Liptovskému Mikulášu. Pre dlhotrvajúce zranenie však sezónu nedohral.

MITCHELL HEARD – HK Dukla Ingema Michalovce (december)

Počas decembra dostal najviac hlasov ďalší michalovský útočník Mitchell Heard. V dueli proti Spišskej Novej Vsi sa 32-ročný center z Kanady pohral s brániacimi protihráčmi aj s gólmanom Filipom Surákom. Potom už nemal problém dopraviť bekhendom puk do odkrytej bránky spišskonovoveského tímu.

ALEX BRETON – HC Košice (január)

Jediným zástupcom obrancov medzi uchádzačmi o Krištáľový puk je košický bek Alex Breton. Dvadsaťšesťročný bek Košíc zaknihoval v základnej časti Tipos Extraligy 40 bodov v 49 dueloch. Proti Slovanu Bratislava sa nadýchol k excelentému individuálnemu prieniku, ktorý zakončil presným zásahom. 

SEBASTIÁN ČEDERLE – HK Nitra (február)

Medzi najkrajšími zásahmi uplynulého ročníka nechýba lakrosová paráda Sebastiána Čederleho z Nitry. Odchovanec skalického hokeja nabral puk za bránkou Denisa Godlu na hokejku a vo vzduchu ho zavesil do pravého horného rohu. Tzv. michigan nevidíme na slovenských klziskách často. O to väčšie nadšenie verejnosti vyvolal. 

SAMUEL BUČEK – HK Nitra (marec)

O ocenenie Krištáľový puk sa uchádza aj krídelník majstrovskej Nitry a držiteľ Zlatej korčule pre najužitočnejšieho hráča vyraďovacej fázy Tipos Extraligy Samuel Buček. V stretnutí kvalifikácie play-off sa uvoľnil na ľavom krídle, prenikol pred bránkovisko Trenčína a strelou švihom rozvlnil sieť za gólmanom LaCouveem. 

KASPARS DAUGAVINŠ – HK Dukla Ingema Michalovce (apríl)

Tretím michalovským želiezkom v ankete Krištáľový puk je kapitán Zemplínčanov Kaspars Daugavinš. Líder lotyšskej reprezentácie, ktorý na MS 2024 nazbieral 7 bodov, zavŕšil pohotovou strelou z prvej nádhernú kombinačnú súhru svojho tímu v dueli semifinálovej série proti Nitre.