Incidentom z Michaloviec sa už zaoberá Disciplinárna komisia SZĽH

BRATISLAVA (SZĽH) – Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) začala disciplinárne konanie vo veci incidentu z piatkového zápasu 29. kola Tipos extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves. 

Počas zápasu a bezprostredne po ňom došlo k previneniu voči disciplinárnemu a súťažnému poriadku. Podľa dostupných materiálov sa mali oba kluby dopustiť výtržností a fyzického napadnutia počas schádzania z ľadovej plochy. Domáci klub navyše nedostatočne zabezpečil usporiadateľskú službu, za čo mu rovnako hrozí disciplinárny postih. 

Podľa úradnej správy začala disciplinárka konanie aj voči dvom konkrétam osobám. Hlavný kustód Michalovčanov Marek Jenčík sa mal dopustiť fyzického ataku a hráč Spišskej Novej Vsi Matthew Petgrave nešportového správania.

 

Na základe dostupných podkladov začala DK SZĽH konanie v štyroch prípadoch:

HK Dukla Ingema Michalovce - výtržnosti a fyzické napádanie a tiež porušenie povinností organizátora zápasu

HK Rysy Spišská Nová Ves - výtržnosti a fyzické napádanie

JENČÍK Marek (HK Dukla Ingema Michalovce – hlavný kustód) - fyzické napádanie

PETGRAVE Matthew David (HK Rysy Spišská Nová Ves) - nešportové správanie

 

„Tieto incidenty bolo možné zistiť z dostupných materiálov, podkladov, videí a podobne. Preto tam už bolo začaté disciplinárne stíhanie. Kluby boli vyzvané, aby doručili ďalšie podklady a od toho bude závisieť, či budú začaté ďalšie disciplinárne konania,“ potvrdil predseda DK SZĽH Rastislav Jakubovič.

Disciplinárna komisia SZĽH zasadne ešte v priebehu tohto týždňa, aby sa predmetnými vecami zaoberala. Samotné konanie však začalo ešte v priebehu víkendu. „Hneď po preskúmaní záznamov a videí sme za Ligovú radu spísali podnet a ešte v sobotu sme ho zaslali členom disciplinárnej komisie. Podľa nášho názoru podobné správanie nepatrí do modernej spoločnosti a urobíme všetko preto, aby sa v budúcnosti na zimných štadiónoch neopakovalo,“ objasnil situáciu člen Ligovej rady Tipos Extraligy Rastislav Konečný.