Hráči tímu SR 20 zvládli aj druhú prekážku, zdolali domáce Švajčiarsko

ZÜRICH (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov pokračujú v úspešnom ťažení v rámci letného turnaja Summer Hockey Challenge vo švajčiarskom Zürichu. Po štvrtkovej výhre nad Českom si zverenci Ernesta Bokroša v piatok poradili aj s domácou reprezentáciou, keď v posledných desiatich minútach zápasu zaznamenali tri góly a napokon trimfovali 3:1. Po dvoch dňoch vedú priebežnú tabuľku so ziskom 5 bodov. V sobotu predpoludním uzavrú svoje účinkovanie na turnaji, keď v Sportzentre Heuried odohrajú svoj záverečný zápas proti Nemecku.

Slovensko - Švajčiarsko 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly SR:
50. Feherváry (Krivošík), 60. Krivošík (Liška, Hrehorčák), 60. Hrehorčák (Liška, Ivan)

Zostava SR: Ovečka - Feherváry, Kupec, Korenčík, M. Ivan, Romaňák, Švec, Demo, A. Žiak - Krivošík, Giertl, Patrik Hrehorčák - P. Regenda, Köver, Lunter - Liška, Pospíšil, Kukuča - Faško-Rudáš, Havrilla

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Pre nás je to veľmi náročný turnaj, keďže na ľade zatiaľ trénujeme iba týždeň, kým súperi majú trojtýždňový predstih, a je to v zápasoch vidieť. Niektorí chlapci majú kondičný deficit, ale v zápasoch sa nám výsledkovo darí. Dnes sme uspeli vďaka tomu, že zahrali veľmi dobre v poslednej tretine, ktorú sme vyhrali 3:0. Za stavu 0:1 sme skorigovali jednotlivé formácie a dokázali sme sa presadiť najmä v presilovkách. Výsledky a víťazstvá nás samozrejme tešia, ale náš hlavný zámer turnaji je vidieť týchto chlapcov v medzinárodnej konfrontácii - aj keď je len začiatok sezóny. Zajtra nás čaká posledný zápas, budeme mať na regeneráciu len niečo cez 12 hodín. Bude to veľmi náročné, ale ja ako kouč sa snažím vyťažovať tých hráčov tak, aby mali všetci približne rovnaký ice time a pri nasadzovaní počas zápasu reagujem aj podľa toho, ako to priebežne zvládajú. V prvých dvoch zápasoch nám to vyšlo, verím, že sa to podarí aj zajtra."