Hráči SR 16 zvíťazili aj v treťom zápase v Budapešti

BUDAPEŠT (SZĽH) - V záverečnom vystúpení na výjazde v Budapešti zvíťazili slovenskí hokejisti do 16 rokov nad maďarskými rovesníkmi 2:0 po góloch Mateja Kašlíka a Jakuba Šimka. Nadviazali tak na dve piatkové vysoké víťazstvá. Brankár Jakub Sihelský si dnes udržal čisté konto. V maďarskom drese výborne zachytal Gergely Orosz, ktorý kryl 50 striel slovenských hráčov.

V tomto poslednom stretnutí už bola na mladých Slovákoch viditeľná únava, keďže odohrali až tri zápasy v rozmedzí 28 hodín. Maďarskí tréneri nasadili do tohto zápasu aj niekoľko oddýchnutých hráčov.

Milan Sitár, tréner SR "16": "Sme veľmi radi, že sme dostali pozvánku na túto akciu. Išli sme sem kvôli praxi, pretože veľa chlapcov už v kluboch skončilo sezónu a potrebovali sme ich udržať v zápasovej praxi. Po dvoch tréningoch sme vyrazili do Budapešti. V piatok v prvom zápase boli chlapci oddýchnutí, dobre korčulovali, hlavy fungovali a súper v piatok nemal tak dobre chytajúceho brankára ako dnes. Vo večernom zápase v piatok bola cítiť únava, ale v tretej tretine sme to niekoľkými gólmi zlomili a zaslúžene zvíťazili.

Dnes sme hrali na menšej ploche, súper si menil hráčov, takže časť maďarského tímu bola oddýchnutá, kým my sme hrali naplno už tretí zápas v rozmedzí 28 hodín. Bolo to veľmi náročné a chlapci si to museli naozaj odmakať. S tým súvisí aj "chudobnejšie" víťazstvo v tomto treťom zápase, hoci sme mali príležitosti na to, aby sme dali viac gólov. Napríklad, v tretej tretine sme mali 17 striel na bránku, súper iba jednu. Som ale rád, že sa nám podarilo trikrát zvíťaziť, chlapci ukázali charakter. Bolo to naozaj náročné sústredenie, chceli sme, aby chlapci mali veľkú záťaž pretože na najbližšej akcii v ČR nás nič jednoduché nečaká."