Hokejový apríl - Všetky zápasy slovenskej reprezentácie naživo v televízii

BRATISLAVA (SZĽH) Dokáže sa v konkurencií skúsených hokejových reprezentantov presadiť mladá krv v podobe mladíkov Martina Bodáka, Filipa Krivočíka či Martina Fehérváryho? Alebo potvrdí v medzinárodnej konfrontácií silu svojho priezviska syn nášho legendárneho kanoniera Dávid Bondra? Zodpovedať si na tieto otázky môžete v priebehu celého apríla vďaka maratónu priamych prenosov zo zápasov Euro Hockey Challenge.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zabezpečil vysielanie všetkých deviatich duelov slovenskej hokejovej reprezentácie, ktoré budú zároveň prípravou na májové majstrovstvá sveta v Dánsku. Hneď sedem zápasov ponúkne TV Markíza a SZĽH hokejovým fanúšikom na televíznej stanici Dajto. „Sme radi, že o hokej je na Slovensku veľký záujem nie len medzi ľuďmi, ale aj medzi televíziami. Podarilo sa nám dostať do vysielania všetky reprezentačné zápasy v rámci prípravy na majstrovstvá sveta a to aj napriek časovým kolíziám s ďalšími športovými podujatiami. Fanúšik teda o zážitok z hry určite nepríde.,“ povedal Martin Kohút, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. Hokejový apríl štartuje už vo štvrtok súbojom Euro Hockey Challenge na ľade Švédska (od 18.30 hod.).

Televízia Markíza sa tak vracia do hokejového diania takmer presne po roku. Vo februári 2017 vysielala prípravný zápas pred Slovakia Cupom proti Rusku. „Teší nás, že sme sa v krátkom čase dohodli so zástupcami SZĽH a fanúšikovia hokeja si tak môžu pozrieť zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie aj v našej televízii. Porcia siedmich súbojov divákom ponúkne ten pravý hokejový zážitok,“ skonštatoval Matthias Settele, riaditeľ televízie Markíza. Okrem dvojzápasov so Švédskom ponúkne v rámci programu „Dajto v hokeji“ aj dvojzápasy Euro Hockey Challenge proti Nemecku a Lotyšku – a tiež prípravné stretnutie zverencov trénera Craiga Ramsayho s Kórejskou republikou.

Vyvrcholením prípravy a zároveň aj snahy hráčov získať miestenku na majstrovstvá sveta budú zostávajúce dve domáce stretnutia Euro Hockey Challenge proti Francúzsku. Zápasy, v ktorých by sa mohli predstaviť už aj posily Ramsayho výberu zo zámorskej NHL, odvysiela na svojom druhom kanáli RTVS.

Aprílový program slovenskej hokejovej reprezentácie v TV

ŠTVRTOK 5.4.2018 Švédsko vs Slovensko 18:30 hod. Dajto

PIATOK 6.4.2018 Švédsko vs Slovensko 18:30 hod. Dajto

SOBOTA 14.4.2018 Nemecko vs Slovensko 17:45 hod. Dajto

NEDEĽA 15.4.2018 Nemecko vs Slovensko 17:00 hod. Dajto

PIATOK 20.4.2018 Slovensko vs Lotyšsko 17:00 hod. Dajto

SOBOTA 21.4.2018 Slovensko vs Lotyšsko 17:35? hod. Dajto

STREDA 25.4.2018 Slovensko vs Kórea 17:00 hod. Dajto

PIATOK 27.4.2018 Slovensko vs Francúzsko 17:00 hod. RTVS Dvojka

SOBOTA 28.4.2018 Slovensko vs Francúzsko 17:00 hod. RTVS Dvojka