Hokejoví rozhodcovia spoznali tresty za chybu v zápase Spišská Nová Ves – Nové Zámky

BRATISLAVA (SZĽH) – Komisia rozhodcov SZĽH na svojom zasadnutí rozhodla o potrestaní rozhodcu Miroslava Štefíka za chybu, ktorá poznačila zápas TIPOS Extraligy medzi HK Spišská Nová Ves a HC Mikron Nové Zámky. Skúsený arbiter si extraligu, Slovenskú hokejovú ligu a ani medzinárodný zápas nezapíska tri týždne.

Uvedený moment sa stal v zápase 40. kola TIPOS Extraligy medzi HK Spišská Nová Ves a HC Mikron Nové Zámky, keď na 4:1 zvýšil gólom Václav Stupka. Brankár Spišiakov Filip Surák pri presúvaní sa vykopol tyčku z kolíka, v ktorom je bránka usadená. Stupka následne do vychýlenej bránky skóroval, ale takým spôsobom, že ak by bránka zostala vo svojej základnej polohe, puk by do nej nevnikol.

„Komisia rozhodcov sa uzniesla, že v danej situácii išlo o zjavnú chybu rozhodcu, ktorá spočívala najmä v nevyužití videotechniky, ktorá je v zápasoch k dispozícii. Arbiter Miroslav Štefík dostal zápasovú stopku na tri týždne, vzťahujúcu sa na všetky zápasy extraligy, Slovenskej hokejovej ligy a medzinárodné zápasy,“ uvádza sa v stanovisku Komisie rozhodcov SZĽH . 

Miroslav Štefík patrí medzi najskúsenejších slovenských rozhodcov. Vzhľadom na pochybenie sa tak na klziskách profesionálnych súťaží objaví najskôr koncom februára. 

Komisia rozhodcov SZĽH pri posudzovaní tejto kontroverznej situácie vyhodnotila podiel všetkých členov rozhodcovského tímu tohto stretnutia vrátane videorozhodcu a vyvodila osobnú zodpovednosť voči každému z nich. Hlavný rozhodca Marek Žák má pozastavenú nomináciu na jeden zápas v TIPOS Extralige rovnako ako čiarový rozhodca Adam Jurčiak. Čiarový rozhodca Jozef Valo sa neobjaví na extraligových klziskách v troch zápasoch.

Samostatnou kapitolou je podiel videorozhodcu Martina Číža, ktorému Komisia rozhodcov SZĽH pozastavila nominácie na všetky medzinárodné stretnutia a zápasy TIPOS Extraligy rovnako ako hlavnému rozhodcovi Miroslavovi Štefíkovi, teda na tri týždne.