Hokejové letá aj v novej sezóne, ako prvý začne výber do 17 rokov

BRATISLAVA (SZĽH) – Aj v tomto kalendárnom roku absolvujú mládežnícke hokejové reprezentácie takzvané hokejové letá, teda úvodné sústredenia reprezentácií v novej sezóne, ešte počas prípravného obdobia.

V Trenčíne, respektíve v rezorte Altis v Námestove sa postupne zídu všetky chlapčenské reprezentácie od vekovej kategórie do šestnásť až dvadsať rokov. Ako prvá sa zíde reprezentačná „sedemnástka“, ktorá pod vedením hlavného trénera Jána Lipianskeho absolvuje v trenčianskej Arene Mariána Gáboríka päťdňové sústredenie hneď skraja júna.

Nominácia SR 17 na Hokejové leto 2019 v Trenčíne (02. – 06. 06. 2019)

Meno Ľ/P Dátum nar. Klub
BRANKÁRI
Patrik Andrisík Ľ 19. 02. 2003 Tappara Tampere (Fín.)
Daniel Ďuris P 15. 08. 2003 MHA Martin
Martin Halama Ľ 24. 11. 2003 HKM Zvolen
Matej Marinov Ľ 16. 06. 2003 MMHK Nitra
OBRANCOVIA
Šimon Bečár Ľ 16. 04. 2003 HK DUKLA Trenčín
Šimon Groch Ľ 10. 03. 2003 VSK Technika Brno (ČR)
Daniel Chovaniak Ľ 24. 09. 2003 HC Oceláři Třinec (ČR)
Michal Kapičák Ľ 24. 04. 2003 MHk 32 Liptovský Mikuláš
Samuel Kliment Ľ 05. 03. 2003 MMHK Nitra
Ján Kocúr P 26. 05. 2003 MsHKM Žilina
Jakub Krnáč Ľ 09. 04. 2003 HC '05 Banská Bystrica
Maroš Mešár Ľ 26. 07. 2003 HK ŠKP Poprad
Šimon Miklovič Ľ 21. 03. 2003 HK DUKLA Trenčín
Erik Slezák P 01. 02. 2003 HK Spišská Nová Ves
Samuel Socha Ľ 22. 05. 2003 MMHK Nitra
Andrej Volko Ľ 01. 08. 2003 MHA Martin
ÚTOČNÍCI
Boris Babeliak Ľ 11. 12. 2003 VHK ROBE Vsetín (ČR)
Róbert Bačo Ľ 05. 02. 2003 SKLH Žďár nad Sázavou (ČR)
Maximilian Braun P 14. 05. 2003 EC Red Bull Salzburg (Rak.)
Maximilián Bubica P 02. 03. 2003 HC SLOVAN Bratislava
Tim Danielčák Ľ 24. 05. 2003 HK ŠKP Poprad
Jakub Demek Ľ 06. 06. 2003 HC Košice
Alex Géci Ľ 28. 03. 2003 HC SLOVAN Bratislava
Kevin Horváth P 17. 06. 2003 HC AZ Havířov (ČR)
Libor Nemec Ľ 03. 09. 2003 Tingsryds AIF (Švéd.)
Antonio Ožvald P 22. 06. 2003 HC SLOVAN Bratislava
Patrik Sokoli Ľ 25. 09. 2003 HK ŠKP Poprad
Oliver Stümpel Ľ 20. 10. 2003 MMHK Nitra
Daniel Ján Svitač P 15. 02. 2003 MHA Martin
Marek Šramaty Ľ 09. 02. 2003 MMHK Nitra
Marcel Štefančík Ľ 18. 02. 2003 Piráti Chomutov (ČR)
Pavol Štetka Ľ 02. 10. 2003 HC Dynamo Pardubice (ČR)
Matúš Ulbricht P 07. 07. 2003 MHA Martin
Patrik Živický Ľ 26. 12. 2003 HC '05 Banská Bystrica
NÁHRADNÍCI (na telefonické zavolanie)
Meno Post Ľ/P Dátum nar. Klub
Michal Knopp B Ľ 06. 12. 2003 EHC Lions (Rak.)
Filip Kubiridžák B Ľ 16. 06. 2003 MsHKM Žilina
Dominik Cagáň O Ľ 31. 03. 2003 MHKM Skalica
Matěj Eliaš O Ľ 27. 08. 2003 HC '05 Banská Bystrica
Matúš Krendželák O Ľ 02. 08. 2003 HT MHK 32 Liptovský Mikuláš
Ľuboš Pazdera O Ľ 22. 05. 2003 HK DUKLA Trenčín
Erik Zaňát O Ľ 20. 03. 2003 MHKM Skalica
David Kočka Ú Ľ 10. 04. 2003 MHKM Skalica
Ľubomír Kupčo Ú Ľ 05. 03. 2003 HC Plzeň 1929 (ČR)
Denis Malík Ú Ľ 19. 03. 2003 MHKM Skalica
Andrej Migila Ú Ľ 30. 04. 2003 HK DUKLA Trenčín
Filip Molnár Ú Ľ 01. 08. 2003 HC SLOVAN Bratislava
Maximilián Moravanský Ú Ľ 28. 02. 2003 MŠK Púchov
Dominik Pokorný Ú Ľ 12. 09. 2003 HK ŠKP Poprad
Samuel Rajčan Ú Ľ 11. 03. 2003 HC Vítkovice Ridera (ČR)
Marek Wachal Ú Ľ 12. 10. 2003 HK DUKLA Trenčín
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Branislav Varga
Hlavný tréner Ján Lipiansky
Asistent trénera Michal Hreus
Asistent trénera Marcel Šimurda
Tréner brankárov Dušan Strhársky
Kondičný tréner Matúš Dzian
Tréner zručností Tibor Tartaľ
Tréner zručností Boris Žabka
Lekár Michal Hošala
Masér Michal Hrtús

Zraz nominovaných je 02. 06. 2019 (nedeľa) do 14.30 hod. na zimnom štadióne MG Rink v Trenčíne. Ukončenie akcie bude 06. 06. 2019 o 13.00 hod.