Hokejisti SR 17 obsadili vo Füssene 3. miesto

FÜSSEN, BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov ukončila svoje pôsobenie na Turnaji 4 krajín v nemeckom Füssene prehrou. V záverečnom stretnutí nestačili zverenci trénera Romana Sýkoru na rovesníkov zo Švajčiarska 2:4. Mladí Slováci držali so súperom krok až do polovice záverečnej tretiny. Zásluhou gólov Šramatyho a Petrasa sa im v nepriaznivo vyvíjajúcom zápase podarilo dvakrát vyrovnať.

Desať minút pred záverečnou sirénou však strhli vývoj duelu definitívne na svoju stranu Švajčiari, keď v priebehu jednej minúty zvýšili na dvojgólový rozdiel vďaka presným zásahom Hofera a Bottiniho. V závere sa už slovenskej „sedemnástke“ nepodarilo zdramatizovať stretnutie kontaktným gólom.

Reprezentácia do 17 rokov tak obsadila na Turnaji 4 krajín konečné tretie miesto na ktorom už nič nezmení ani posledný zápas podujatia medzi Nemeckom a Dánskom. Práve výber domáceho tímu sa stal bez ohľadu na výsledok víťazom tradičného podujatia.