Hokejisti Detvy po majstrovi zdolali aj vicemajstra

TRENČÍN 4. novembra (SITA) - Hokejisti Trenčína v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nečakane podľahli Detve 2:4.

Po prvej tretine bol stav 1:1, keďže na vedúci gól hosťujúceho Petra Valenta odpovedal skúsený Peter Ölvecký. V druhom dejstva videli diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru gól v oslabení aj v presilovke, v oboch prípadoch inkasoval domáci brankár. V 26. minúte ho prekonal Ladislav Ščurko a o deväť minút neskôr videorozhodca odobril presný zásah Michala Murčeka. V záverečnej tretine nedokázali Trenčania streliť kontaktný gól. Naopak, v 56. minúte spečatil víťazstvo Detvy svojim piatym zásahom v sezóne Rastislav Gašpar. Na triumfe Detvy nič nezmenil ani druhý gól Petra Ölveckého, ktorým upravil na konečných 2:4.

HK Dukla Trenčín - HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, M. Hecl) - 7. P. Valent (M. Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (Hraško, Puliš), 56. Gašpar (Šimon)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic - Orolín, Sipos
počet divákov: 2673

Trenčín: M. Valent - Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Špankovič - O. Mikula, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - Sádecký, Bližňák, T. Varga - Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec
Detva: R. Petrík - Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Hedera - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Král, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák