MS žien: Češky premiérovo postúpili medzi najlepšiu štvoricu

HERNING - V semifinále hokejových MS žien sa predstavia hokejistky Švajčiarska, USA, Česka a Kanady. Práve Kanaďanky skompletizovali semifinálovú štvoricu, keď v záverečnom štvrťfinálovom zápase zdolali Švédsko 3:0. V súboji o finále nastúpia proti Švajčiarsku.

Z historického úspechu sa tešia hokejistky Česka, ktoré premiérovo postúpili do semifinále MS. Vo štvrťfinále zvíťazili nad Fínskom 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelila v 41. sekunde predĺženia Aneta Tejralová. Zverenky kanadskej trénerky Carly MacLeodovej a slovenského asistenta Dušana Andrašovského nastúpia v semifinále proti Američankám.

Tie suverénne postúpili medzi najlepšiu štvoricu, keď vo štvrťfinále deklasovali Maďarky 12:1. Gólový uragán predviedli v druhej tretine, v ktorej 9-krát skórovali.

Ako prvé postúpili do semifinále Švajčiarky, ktoré zdolali Japonsko 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenila už v prvej sérii Alina Martiová.

MS žien v Dánsku

štvrťfinále:

Kanada - Švédsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Larocqueová, 34. Potomaková, 54. Ambroseová

Fínsko - Česko 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 49. Tulusová - 18. Pejsová, 61. Tejralová

USA - Maďarsko 12:1 (1:0, 9:0, 2:1)
Góly: 2., 22. a 39. Heiseová, 23., 33. a 55. Bilková, 25. Panneková, 26. Roqueová, 31. Dunneová, 36. Steckleinová, 36. Harveyová, 44. Knightová - 53. Huszáková

Švajčiarsko - Japonsko 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 47. Leemannová, rozh. sn Martiová - 35. Itová