V Sieni slávy slovenského hokeja pribudne meno Miroslava Šatana

BRATISLAVA - Bývalého slovenského reprezentanta Miroslava Šatana uvedú do Siene slávy slovenského hokeja. Informuje o tom stredajšie vydanie denníka Šport. Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojom zasadnutí schválil návrh, aby súčasného generálneho manažéra slovenskej reprezentácie uviedli do dvorany slávy. Za návrh uznesenia hlasovalo osem z deviatich prítomných členov zväzovej exekutívy.

Štyridsaťtriročný Šatan bude 30. osobnosťou, ktorá bude mať miesto v sieni slávy. Legendy pravidelne uvádzali do dvorany počas vyhlásenia ankety o najlepšieho hokejistu roka. Ako zatiaľ posledný sa pocty dočkal v roku 2014 Zdeno Cíger, v nasledujúcich dvoch rokoch sa galavečer neuskutočnil. Vlani sa spomínanej pocty nedostalo nikomu.

Miroslav Šatan je držiteľ kompletnej slovenskej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta. Odchovanec topoľčianskeho hokeja vyhral počas pôsobenia v tíme Pittsburgh Penguins v roku 2009 Stanleyho pohár, trikrát zvíťazil v ankete o najlepšieho slovenského hokejistu roka.Ostatné súťaže Zobraziť všetky

Reprezentácia Zobraziť všetky

Správy SZĽH Zobraziť všetky

Najčítanejšie články za deň

Najčítanejšie články za týždeň

Najčítanejšie články za mesiac