Tím SR 16 vo fínskom Riihimäki s jedným bodom posledný

SR 16Ilustračné foto

RIIHIMÄKI - Hokejoví reprezentanti Slovenska do 16 rokov získali na Turnaji štyroch krajín vo fínskom Riihimäki jediný bod, keď vo štvrtok prehrali v  treťom zápase - so Švajčiarskom 2:3 po predĺžení a obsadili posledné miesto.

Turnaj štyroch krajín hokejistov do 16 rokov - Riihimäki (Fín.) - štvrtok:
Slovensko - Švajčiarsko 2:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Zverenci trénera Tomáša Pšenku inkasovali už po 14 sekundách hry, potom v 28. min vyrovnal Mrázik, ale Švajčiarov poslal do vedenia v 48. min Andersson. Remízu 2:2 v riadnom hracom čase zariadil v 53. min Jellúš. O víťazstve Švajčiarska rozhodol hneď v prvej sérii Welter, ktorý bol jediným úspešným realizátorom samostatného nájazdu. Z našich v nájazdoch nepochodili Jellúš, Melcher, ami Kupka.

Góly28. Mrázik (Kňažko), 53. Jellúš (Melcher, Sojka) – 1. Schwenninger (Welter), 48. Andersson (Schwenninger, Basic), rozhodujúci samostatný nájazd Welter
Vylúčenia 4:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Heikkinen – Nikulainen, Mattlar, 132 divákov
Slovensko 16: Antala – O. Turan, Beňo, Kňažko, Matej Ilenčík, Mudrák, A. Golian, Š. Káčer – Čajkovič, Jellúš, M. Volko – Michal Mrázik, Kupka, Melcher – D. Ďuriš, M. Farkaš, Lukáčik – D. Jendek, M. Adamčík, D. Sojka.

Hodnotenie zápasu:
Tomáš Pšenka, tréner SR 16: "Dnešný zápas sme začali zle, urobili sme chybu v obrannom pásme a hneď v 14. sekunde sme inkasovali, čo výrazne ovplyvnilo priebeh. Chalanov to utlmilo a chýbala u nich chuť do hry, keďže museli hneď od prvých minút doťahovať náskok súpera. Napokon sa nám podarilo vyrovnať v druhej tretine, a opäť sme vyrovnali aj v tretej napriek tomu, že náš výkon dnes nebol až tak dobrý ako v predošlých zápasoch. Napriek tomu sme v predĺžení mali dve výborné šance a mohli sme vyhrať. V nájazdoch sme však neuspeli."

Hodnotenie turnaja:
Tomáš Pšenka, tréner SR 16: "Turnaj sme napriek trom nepriaznivým výsledkom neodohrali zle. Treba si uvedomiť, že tesne pred príchodom nám vypadli 4 hráči a museli sme doplniť zostavu. Aj v priebehu turnaja mali niektorí chlapci zdravotné problémy a hrali so sebazaprením. V dnešnom zápase sme prišli o Michala Mrázika, ktorý si zlomil ruku. Okolnosti v priebehu turnaja teda neboli pre nás ani zdaľeka ideálne, napriek tomu sme v prvých dvoch zápasoch podali dobrý výkon. Práve s prvými dvoma zápasmi môžem vysloviť spokojnosť. S dnešným výkonom však spokojný nie som, nakoľko naša hra nespĺňala úroveň, akú od chlapcov očakávame."

Zostávajúci program - čas je v SEČ:
štvrtok 29. decembra: Fínsko - Nemecko (15.30)

Káder reprezentačného družstva SR 16 na Turnaj štyroch krajín vo fínskom Riihimäki (25.– 30. 12. 2016):

Hráči: Dominik Antala, Michal Beňo, Viktor Hatina, Dominik Jendek, Alex František  Kupka (HC Slovan Bratislava-mládež), Samuel Hlavaj, Matúš Lukáš Lavička, Peter Melcher (MHA Martin), Jozef Haščák, Matej Ilenčík, Samuel Kňažko (HK Dukla Trenčín), Michal Ganz, Dominik Sojka (HC 05 Banská Bystrica), Juraj Eliaš, Ondrej Lukáčik (HC Košice), Dalibor Ďuriš, Andrej Golian (HKM Zvolen- mládež),  Michal Mrázik (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Oliver Turan (HK ŠKP Poprad), Michal Adamčík (HK Trnava), Simon Jeluš (Lulea HF, Švéd.), Maxim Čajkovič (Malmö Redhawks, Švéd.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie): Samuel Širo (HC ´05  Banská Bystrica), Andrej Škultéty (HC Slovan Bratislava-mládež), Ondrej Vereš (MHK Dubnica), Sebastian Droppa, Patrik Kozel (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Martin Volko (MHA Martin), Matej Farkaš (HK Mládež Michalovce), Adrián Valigura (HK ŠKP Poprad), Adam Rekoš (MHKM Skalica), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Šimon Káčer, Petr Kráľ, Samuel Zicho (MsHKM Žilina)

Realizačný tím: manažér Martin Groma, tréner Tomáš Pšenka, asistent trénera Rastislav Paľov, tréner brankár Rastislav Staňa, lekár MUDr. Štefan Eperješi, masér Michal Hrtús, konzultant Ján Lipianský