Hráči SR 18 zlyhali v Trnave v závere duelu s Bielorusmi

TRNAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov ukázala vo štvrtkovom úvodnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín do 18 rokov v Trnave ako možno zbabrať vyhraný zápas.  Prehrala s rovesníkmi z Bieloruska 3:4 po samostatných nájazdoch, keď ešte 61 sekúnd pred koncom viedli naši mladíci o dva góly...

Marek Hecl s pukom v zápase Patrik Kolesár s pukom v zápase "osemnástok" SR a Bieloruskom, ktorého záverna ľade v Trnave  naši nezvládli, foto: SITA - Ivan Kopčáni

V druhom štvrtkovom dueli zvíťazili osemnásťroční Nemci nad rovesníkmi z Dánska hladko 6:1. Mladí Slováci pokračujú v turnaji v piatok od 17.00 h, keď privítajú Dánov.

Turnaj 4 krajín hráčov do 18 rokov - Trnava - štvrtok:

SLOVENSKO - BIELORUSKO 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

Slováci  v 58. min ešte viedli 3:1, no náskok neudržali. Zverenci trénera Antona Bartánusa mali v 26. min po góloch Petra Horvátha, Miroslava Strušku a Radovana Bondru dokonca až  trojgólový náskok, potom však začali v hosťujúcom tíme úradovať Pacenkinovci. V 41. min Alexej Pacenkin znížil na 1:3, v 59. min ten istý hráč pridal druhý gól hostí a o vyrovnanie sa postaral v čase 59:23 min Alexander Pacenkin po prihrávke Alexeja Pacenkina. Keďže predĺženie o víťazovi nerozhodlo, nasledovali samostatné nájazdy a ten rozhodujúci premenil disponovaný Alexej Pacenkin.

Anton Bartánus (tréner SR 18): "Ťažko povedať, či sa prejavilo uspokojenie z toho stavu 3:0, ale jednoznačne sme mali zápas v rukách a mali sme ho udržať. K tomu niet čo dodať. Bielorusi nám dali lekciu z agresivity v priestore pred bránou. My sa tam hráme, akcie sú pekné, ale nie sú dotiahnuté do konca."

Oliver Pataky (hráč SR 18): "V prvej tretine sme hrali desať minút v oslabení, to na prvú tretinu nemôže byť, aby sme stále hrali v štyroch. Niektorí sme tam sedeli na striedačke a pomaly sa ani nedostali na ľad. Druhí zas boli unavení, lebo boli stále na oslabeniach, toto určite nemôžeme dopustiť do ďalšieho zápasu, musíme hrať disciplinovanejšie."
Góly: 8. Horváth (R. Bondra), 24. Struška (Oško, Pataky), 26. R. Bondra (Pataky, Valent) - 41. Alexej Pacenkin (Borisov, Alexander Pacenkin), 59. Alexej Pacenkin, 60. Alexander Pacenkin (Alexej Pacenkin, Belevič), rozhodujúci nájazd Alexej Pacenkin

Nemecko - Dánsko 6:1 (3:0, 1:0, 2:1). Góly: 5., 37. a 53. Napravnik, 1. Bernhardt, 9. Drews, 49. Spitzner - 59. Krag