Vo víťaznej odvete proti Britkám hetrik Mikeskovej

Miriam Mikesková pred rakúskou brankárkou Ekrtovou bránená Korotajovou, foto IIHF/ Andy MuellerSkúsená Miriam Mikesková  v odvete proti Britkám s hetrikom, ilustr.  foto IIHF

BRATISLAVA - Slovenská ženská hokejová reprezentácia uspela aj v sobotňajšom prípravnom stretnutí, tentokrát zvíťazila nad súperkami z Veľkej Británie 5:1. Prvý zápas oboch tímov sa v piatok skončil triumfom Sloveniek 3:1. Obidve stretnutia sa odohrali na zimnom štadióne v bratislavskej Petržalke.

Medzištátny prípravný zápas žien v hokeji v Bratislave - Petržalke - sobota:

Slovensko - Veľká Británia 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Skóre duelu otvorila v 4. min Miriam Mikesková, ktorá pridala v tretej tretine ďalšie dva presné zásahy a pripísala si tak hetrik. O zvyšné góly Sloveniek sa postarali Radka Trebuľová a Michaela Hana Hajniková. Jediný gól hostiek strelila v poslednej minúte zápasu Casey Trailová.

Góly: 4. Mikesková (Klimášová, Ihnaťová), 8. Trebuľová (Mikesková, Ihnaťová), 23. Hajniková, 45. Mikesková (Ihnaťová), 50. Mikesková (Ihnaťová) - 60. Casey Trailová
Vylúčené: 4:6, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Celarová - Besedičová, Čerhitová, 160 divákov

Káder reprezentačného družstva žien SR na priateľské duely s Veľkou Britániou v Bratislave 15. - 16.  júla 2016 v Petržalke:

Hráčky: Iveta Klimášová, Tatiana Korenková, Romana Košecká, Barbora Králiková, Radka Trebulová, Angelika Zálešáková  (HC ŠKP Bratislava), Patrícia Gorecká, Miriam Mikesková, Kristína Obercianová (ŽHK Poprad), Lenka Čurmová, Natália Paľová (ŽHK Šarišanka Prešov), Jana Kapustová, Andrea Lettrichová, Lucia Záborská MHK Martin), Adriána Štofanková (P.H.K Prešov), Viktória Ihnaťová (HC Spišská Nová Ves), Annamária Suráková (HK Spišská Nová Ves), Nina Kučerková (HC Topoľčany), Lenka Durániková (MŠK Mládeže Trebišov), Lívia Kúbeková (HK 91 Senica),

Realizačný tím :  manažérka Ľubomíra Kožanová, tréner Andrej Schöber, asistenti trénera Peter Kúdelka, Stanislav Kubuš, kondičný tréner Róbert Kresťanko, lekár MUDr. Andrej Papp, masér Vladimír Nemček