Nitra bude v novembri hostiť semifinálovú skupinu Kontinentálneho pohára

ZÜRICH - Hokejisti HK Nitra budú v novembri hostiť jednu z dvoch semifinálových skupín Kontinentálneho pohára. Slovenský vicemajster zabojuje v domácom prostredí o miestenku na finálový turnaj, kam sa prebojujú prvé dva tímy.

Zloženie a formát Kontinentálneho pohára 2022/2023 zverejnila v utorok na svojej stránke Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). Celkovo sa v druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaži predstaví 20 klubov z 20 krajín. Finálový turnaj so štyrmi účastníkmi sa uskutoční od 13. do 15. januára 2023 v zatiaľ neurčenom dejisku. Víťaz dostane právo štartu v nasledujúcej edícii Ligy majstrov.

Nitra vstúpi do súťaže v tretej fáze, v semifinálovej skupine na domácom ľade (18. až 20. novembra) budú jej súpermi poľská Unia Osvienčim, ukrajinský Sokol Kyjev a víťaz D-skupiny druhej fázy (Asiago Hockey/Tal., Acroni Jesenice/Slovin., Vojvodina Novi Sad/Srb. a kvalifikant). Druhú semifinálovú skupinu v Cardiffe vytvoria Saryarka Karaganda, Cardiff Devils, Zemgale Jelgava a víťaz C-skupiny. Kontinentálny pohár odštartuje prvými dvoma turnajmi v septembri v Sofii a Istanbule.

V uplynulej sezóne sa Cracovia Krakov stala historicky prvým víťazom Kontinentálneho pohára z Poľska, v nasledujúcom ročníku sa predstaví v Lige majstrov.