Taliani zostúpili, Švédi trestali z presiloviek

MINSK - Hokejisti Švédska zvíťazili nad Talianskom presvedčivo 5:1 v záverečnom vystúpení týchto krajín v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Obhajcovia titulu strelili z presiloviek štyri góly z piatich. Severania sa priebežne vyšvihlo na čelo tabuľky s trojbodovým náskokom pred Kanadu, na ktorú však v utorok ešte čaká duel proti Kanade. "Azúroví" zostupujú do A-skupiny I. divízie MS.

Švéd Nyquist pribalil Talianovi Belllissimovi na rozlúčku s elitou dva góly, foto SITA/AP Švéd Nyguist pribalil Talianovi Bellissimovi dva góly pri rozlúčke s elitou MS

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Taliansko - Švédsko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 11. Gander (Felicetti, Tudin) - 1. Nyquist (Klasen), 17. Ekholm (Klasen), 35. Nyquist (Danielsson, Klasen), 38. Danielsson (Ekholm, Klasen), 56. Jimmie Ericsson (Nygren, Möller)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Šindler (ČR) - Carnathan (USA), Raming (Rus.), 7878 divákov

8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.