Švédi aj so šťastím zdolali Francúzov

MINSK - Švédska hokejová reprezentácia vo štvrtok večer vybojovala na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku najtesnejšie víťazstvo 2:1 nad výberom Francúzska. Po bezgólovej prvej tretine v druhej časti v rozpätí sedemnástich sekúnd prekonali gólmana Hardyho útočníci J. Lundqvist a Moller.

Brankára Kanaďanov Reimera  Brankára Kanaďanov Reimera "dusia" Francúzi Da Costa (vľavo) a Guttig

V 45. min skorigoval S. Da Costa a ten istý hráč mal v poslednej sekunde pri hre bez brankára veľkú šancu vyrovnať, no Švédsko si už ustrážilo najtesnejší triumf. "Tri korunky" sa ziskom troch bodov opäť vrátili na čelo tabuľky základnej A-skupiny, Francúzom patrí piata pozícia.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Švédsko - Francúzsko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 36. J. Lundqvist (Rasmussen, Klasen), 36. Moller (Andersen, Lindström) - 45. S. Da Costa
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Roussel (Fr.) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Rantala (Fín.) - Carnathan (USA), Hull (Kan.), 7045 divákov

8. Taliansko 4 1 0 0 3 3:10 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.