Rusi naďalej stopercentní, zdolali aj Lotyšsko

MINSK - Hokejisti Ruska vyhrali aj svoj piaty zápas na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku a ako jediní zatiaľ prechádzajú turnajom bez zaváhania. V sobotňajšom dueli B-skupiny zvíťazila "zborná" nad tímom Lotyšska 4:1 a v predstihu si zabezpečila postup do štvrťfinále. Rusi sú lídrami tabuľky s plným počtom 15 bodov, Lotyši figurujú momentálne na druhej priečke s 9 bodmi.

Sergej Širokov strieľa vedúci gól Rusov proti Lotyšsku, foto IIHF - Andre RinguetteSergej Širokov strieľa vedúci gól Rusov proti Lotyšsku, foto IIHF - Andre Ringuette

Favorit duelu však v Minsk Arene prehrával, keď sa v 8. min presadil Lotyš Indrašis. Ruskí hokejisti potom zapli na plné obrátky a ešte do prvej prestávky tromi gólmi otočili nepriaznivý stav. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal najproduktívnejší hráč MS Tichonov, raz Širokov. V polovici stretnutia pridal štvrtý ruský úspech Sergej Kalinin, v tej istej 29. min dostal za nepekný faul (pichnutie hokejkou) lotyšský útočník Zemgus Girgensons trest na 5 minút a do konca zápasu. Hráči Ruska, vedomí si dostatočného náskoku, už potom kontrolovali priebeh duelu a bez problémov ho doviedli do víťazného konca.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):

Lotyšsko - Rusko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Indrašis (Štals) - 11. Tichonov, 16. Širokov (J. Medvedev, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. S. Kalinin (Kutuzov)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Girgensons (Lot.) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Rantala (Fín.) - Paul Carnathan (USA),

8. Kazachstan 5 0 0 2 3 11:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.