Rusi prevalcovali aj Američanov

MINSK - Hokejisti Ruska majú aj po svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine na MS v bieloruskom Minsku plný počet bodov, v pondelok prekonali Američanov presvedčivo 6:1. Zámorský tím sa relatívne vrátil do diania, keď v 21. znížil na 1:3, lenže do konca druhej tretiny inkasoval ďalšie tri góly a bolo vymaľované.

Začiatok streleckého koncertu zbornej proti USA, foto SITA/APZačiatok streleckého poltuctového koncertu zbornej proti tímu USA

Výmena brankára Tima Thomasa Davidom Leggiom v 32. min za stavu 1:5 bola skôr rezignovaným krokom, než impulzom na prípadné ohrozenie súpera.
"Zborná" sa v tejto skorej fáze šampionátu revanšovala za debakel 3:8, ktorý utrpela vlani vo štvrťfinále na rovnakom podujatí vo fínskych Helsinkách. Navyše, dosiahla satisfakciu aj za nezdar 2:3 po samostatných nájazdoch zo základnej skupiny na februárových ZOH v Soči. Tím Spojených štátov amerických predtým v Minsku dosiahol dve víťazstvá a stále tiež smeruje do štvrťfinále.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Rusko - USA 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Góly: 7. Kuľomin (J. Medvedev, Anisimov), 19. Ovečkin (tr. str.), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuznecov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 39. Tichonov (Ovečkin) - 21. Abdelkader (Petry)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek, Šindler (obaja ČR) - Carlson (Kan.), Dehaen (Fr.)

8. Švajčiarsko 3 0 0 0 3 5:12 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.