Rusi do štvrťfinále bez zaváhania

MINS - Ruská hokejová reprezentácia potvrdila svoju dominanciu i v záverečnom stretnutí B-skupiny 78. majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku. "Zborná" zvládla základnú fázu bez bodovej ujmy. Výborná forma jej vyniesla plný zisk 21 bodov s impozantným skóre 31:7. Nič na tom nezmenil ani posledný duel proti domácemu výberu, nad ktorým Rusi zvíťazili 2:1.

Brankár Bielorusov Koval zachraňuje pred Plotnikovom, foto SITA/APBrankár Bielorusov Koval zachraňuje pred Plotnikovom, foto SITA/AP

Bieloruský tím síce prežil prvú tretinu za inkasovaného gólu, no v druhej časti Rusko dvakrát skórovalo v rýchlom slede. Postupne sa presadili Plotnikov a Šipačov. Hostiteľovi sa vďaka gólu Denisova ešte podarilo znížiť, ale na obrat to už nestačilo. Zverenci Olegsa Znaroksa neohrozene postupujú ďalej z prvého miesta. Vo štvrťfinále.  sa stretnú s Francúzmi, domáci Bielorusi so Švédmi,  Kanaďania s Fínmi a Česi s Američanmi.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Rusko - Bielorusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 33. Plotnikov (Šipačov, Tichonov), 36. Šipačov (Plotnikov) - 46. Denisov (Kitarov, Korobov)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Carnathan (USA), Suominen (Fín.), 14 669 divákov

8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.