Švajčiari zdolali Lotyšov, čím poslali Fínov do štvrťfinále

MINSK - Hokejová reprezentácia Lotyšska neuspela vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď v utorok popoludní prehrala s výberom Švajčiarska 2:3 a nepostúpila do štvrťfinále.

Najmladší hráč 78. MS Švajčiar Fiala v súboji s Lotyšom Sotnieksom, foto SITA/APNajmladší hráč 78. MS Švajčiar Fiala v súboji s Lotyšom Sotnieksom

Zverenci trénera Teda Nolana už v úvodnej tretine inkasovali z hokejok Brunnera a Schlumpfa, v úvode II. tretiny pridal tretí gól krajiny "helvétskeho kríža" Y. Weber: Vzápätí síce K. Jass skorigoval na 1:3, v záverečnej hre bez brankára znížil Girgensons, no v ďalšom priebehu stretnutia už Lotyši nenašli dostatok síl na vyrovnanie či víťazstvo. Jedným z čiarových rozhodcov bol Slovák Miroslav Valach.
Švajčiari, strieborní z vlaňajších MS,  sa ziskom troch bodov dostali v tabuľke B-skupiny na piate miesto pred Lotyšsko, ktoré obsadilo 6. pozíciu. Poslednú štvrťfinálovú miestenku tak získali Fíni.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Lotyšsko - Švajčiarsko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 22. K. Jass (Džeriňš, Kulda), 58. Girgensons (Sotnieks, Vasiljevs) - 9. Brunner (Cunti, Hollenstein), 11. Schlumpf (Ambühl), 21. Y. Weber (Josi, Ambühl)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Valach (SR), 12 868 divákov

8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.