Kanada zdolala Dánsko, hetrik Hodgsona

MINSK - Kanadská hokejová reprezentácia si bez výraznejších problémov poradila na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku s výberom Dánska, nad ktorým vo štvrtok zvíťazila 6:1. Dánom sa síce podarilo na úvodný gól súpera odpovedať vyrovnaním, no v ďalšom priebehu už nenašli recept na brankára "javorových listov" Scrivensa.

Autorovi hetriku proti Dánom Cody Hodgsonovi gratulujú Troy Brouwer (vľavo) and Nazem Kadri (vpravo), foto SITA/APAutorovi hetriku proti Dánom Cody Hodgsonovi gratulujú Troy Brouwer (vľavo) and Nazem Kadri (vpravo)

Na triumfe Kanady sa hetrikom podieľal útočník Cody Hodgson, dva presné zásahy pridal Matt Read a jeden Jonathan Huberdeau.
Kanaďania sa prebojovali na čelo základnej A-skupiny, Dánom patrí predposledná 7. pozícia.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Kanada - Dánsko 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Góly: 6. Hodgson (Kadri, Ellis), 26. Hodgson, 42. Read (Turris, Chimera), 44. Read (Turris, Myers), 49. Huberdeau (Rielly, Ellis), 51. Hodgson (Garrison, Kadri) - 10. Jensen (Madsen, K. Staal)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Šindler (ČR) - Puolakka (Fín.), Raming (Rus.), 7085 divákov

8. Taliansko 4 1 0 0 3 3:10 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.