Kanada sa natrápila s Nórskom

MINSK - Hokejisti Kanady uspeli vo svojom záverečnom vystúpení v základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v utorok popoludní zdolali Nórsko tesne 3:2. Výber krajiny "javorového listu" sa stal víťazom skupiny a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpi proti štvrtému mužstvu z B-skupiny.

Úspešní kanadskí strelci - Scheiffele (55) a dvojgólový Ward pred  Nórom Sobergom, foto SITA/APÚspešní kanadskí strelci - Scheiffele (55) a dvojgólový Ward pred  Nórom Sobergom

Skóre duelu otvoril v 14. min v početnej výhode Bastiansen, no rovnako v presilovke odpovedal v 24. min J. Ward. Nóri získali najtesnejší náskok opäť v 33. min gólom M. Hansena, ešte pred druhou sirénou však opäť vyrovnal Scheifele. Rozhodnutie priniesol presný zásah J. Warda v 51. min, keď Kanaďania mali na ľade o jedného korčuliara viac ako ich súper. Na triumfe zámorského výberu nič nezmenila ani power play nórskeho družstva, pre ktoré sa šampionát končí.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Nórsko - Kanada 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 14. Bastiansen, 33. M. Hansen (Bryhnisveen, M. Olimb) - 23. J. Ward (Ellis, Monahan), 37. Scheifele (Bieksa, J. Ward), 51. J. Ward (Huberdeau)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko (Biel.) - Raming (Rus.), Schrader (Nem.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18 - istý postup do štvrťfinále
2. Švédsko 7 5 1 1 0 21:10 18 - istý postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 6 2 2 0 2 21:15 10 - istý postup do štvrťfinále
4. Česko 6 2 1 2 1 15:14 10 - istý postup do štvrťfinále
**********************************************************************************
5. Slovensko 6 2 0 1 3 16:18 7
6. Nórsko 7 2 0 1 4 16:19 7
7. Dánsko 6 1 1 0 4 14:23 5
8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.