Francúzi sfúkli Dánov v tretej tretine, sú vo štvrťfinále

MINSK - Hokejisti Francúzska štvorgólovým uráganom v záverečnej tretine sfúkli Dánov v pondelkovom stretnutí v základnej A-skupine a postúpili do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Muziku tvrdil predovšetkým prvý útok víťazného tímu, trio Roussel, Bellemare, S. da Costa nazbieralo štyri góly a sedem asistencií.
"Galský kohút" zároveň vzal Slovákom nádej na prienik do najlepšej osmičky šampionátu.

Francúzi jasajú - postúpili v Minsku do štvrťfinále MS, foto SITA/APFrancúzi jasajú - postúpili do štvrťfinále MS v Minsku

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Dánsko - Francúzsko 2:6 (1:2, 1:0, 0:4)
Góly: 16. J. Jensen (K. Staal, Jakobsen), 35. K. Staal (J. Jensen, Bjorkstrand) - 2. Desrosiers (Meunier, Y. Treille), 20. Roussel (Amar, Bellemare), 50. Bellemare (Roussel, S. da Costa), 51. S. da Costa (Roussel, Bellemare), 53. Manavian (Roussel, S. da Costa), 56. S. da Costa
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Sidorenko (Biel.) - Fluri (Švaj.), Leermakers (Hol.)

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.